Zamknij
REKLAMA

Tanie OC w Mielcu – gdzie i jak kupić?

10:39, 04.08.2022 | Materiał partnera

Drogie paliwa i galopująca inflacja sprawiają, że sytuacja finansowa kierowców z Mielca i okolic jest coraz trudniejsza. Wysoka cena OC może być więc tym bardziej problematyczna, dlatego warto zrobić wszystko, żeby ją obniżyć i zapłacić jak najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie. W takim razie gdzie i jak kupić je na najlepszych warunkach?

Dlaczego tanie OC jest najlepsze

Nie bez przyczyny przyjęło się, że skoro coś jest tanie, to prezentuje niewielką wartość. To zrozumiałe – w końcu trudno przypuszczać, żeby wysokiej jakości produkty i usługi wymagające znacznych nakładów pracy czy środków finansowych kosztowały mało. I o ile rzeczywiście takie podejście jest uprawnione w przypadku ogromnej większości towarów i usług, o tyle tanie OC wyłamuje się z powyższej reguły. Jeśli chodzi o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli aut, zasada jest bowiem taka, że im niższa cena, tym korzystniejsza oferta. Dlaczego tak się dzieje?

To, że kupno OC w Internecie czy u agenta ubezpieczeniowego w najniższej cenie jest najlepszą możliwą decyzją, wynika z odgórnie, bo ustawowo narzuconych warunków polisy. Chodzi o to, że jej zakres jest dokładnie określony w przepisach prawa, do których muszą się w identycznym stopniu dostosować wszystkie towarzystwa działające na rynku. Nie ma więc miejsca na dowolność – jeśli dana firma sprzedaje OC, musi je zaoferować w dokładnie takim brzmieniu, jakiego wymaga stosowna ustawa. A zatem zakres ochrony, czyli to, co decyduje o konkurencyjności ubezpieczenia, przestaje być aspektem mającym znaczenie przy wyborze produktu. W takim razie odpowiedzmy na drugie pytanie w tytule i zastanówmy się, gdzie i jak kupić tanie OC w Mielcu.

Kupno taniego OC w Mielcu

Poniekąd już odpowiedzieliśmy na to pytanie, wskazując, że kupno polisy jest możliwe przez Internet i u agenta. W wyborze najlepszej oferty bardzo przydatny jest kalkulator ubezpieczenia OC. Na czym polega jego działanie? To narzędzie pozwalające na indywidualne wyliczenie składki w wielu towarzystwach. Nie wychodząc z domu, możesz w ciągu kilku minut dowiedzieć się, w której firmie kupisz najtańszą polisę. W tym celu wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie internetowej kalkulatora, podając w nim dane pojazdu, właściciela lub właścicieli i inne żądane przez system informacje. Następnie po chwili porównywarka OC wykonana kalkulację, której wyniki będą dostępne w formie rankingu z ofertami posortowanymi od najtańszej do najdroższej.

Druga wspomniana możliwość zakupienia ubezpieczenia dla kierowców polega na kontakcie z agentem. W Mielcu działają oni zarówno stacjonarnie, prowadząc własne biura, niekiedy jako multiagencje zatrudniające wiele osób, jak i mobilnie, tzn. spotykając się z klientem u niego w mieszkaniu lub innym ustalonym miejscu. Niezależnie od tego, czy skorzystasz z usług agenta w biurze, czy gdzie indziej, upewnij się, że dysponuje ofertami wielu towarzystw, a nie jest reprezentantem tylko jednej firmy. To bardzo ważne, ponieważ gdy masz do wyboru wyłącznie jedną ofertę, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nie jest najtańsza, a na takiej przecież Ci zależy.

Zaletą współpracy z agentem jest możliwość uzyskania bezpośredniej pomocy merytorycznej dotyczącej nie tylko samego wyboru OC, ale również innych kwestii związanych z szeroko pojętymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Możesz dowiedzieć się np., co to jest regres ubezpieczeniowy, na czym polega BLS albo jakie dodatkowo polisy warto dobrać do obowiązkowego OC.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%