Mieszkańcy Mielca od lat słyszeli, że modernizacja linii kolejowej nr 25 to pierwszy krok do odbudowy kolejowych połączeń na północy Podkarpacia. Tymczasem, jak informuje portal Rynek-Kolejowy.pl, mimo zakończenia prac na odcinku Padew Narodowa – Sandomierz, pasażerskie pociągi regionalne mogą nie pojawić się tam jeszcze przez wiele lat. Oznacza to, że długo wyczekiwane połączenie kolejowe Mielca z Sandomierzem pozostanie jedynie niezrealizowaną perspektywą.