Zarząd spółki stanowczo zaprzeczył, aby prowadzone były jakiekolwiek działania związane z przeniesieniem jej siedziby.
W odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości Miejskiej Komunikacji Samochodowej zarząd spółki stanowczo zaprzeczył, aby prowadzone były jakiekolwiek działania związane z przeniesieniem jej siedziby.
– Zarząd MKS nie prowadzi żadnych rozmów ani działań związanych z przeniesieniem siedziby spółki do innej części miasta. Zgodnie z posiadaną wiedzą nie istnieją żadne plany w tym zakresie – przekazał MKS.
Oznacza to, że nie są również prowadzone prace nad zagospodarowaniem terenu, na którym obecnie znajduje się siedziba spółki. MKS nie potwierdza pojawiających się w tej sprawie spekulacji.
Spółka odniosła się także do zapowiadanej wcześniej budowy stacji miejskiej. Jak poinformowano, inwestycja znajduje się obecnie na etapie przygotowawczym.
Trwają analizy, uzgodnienia oraz procedury formalno-prawne niezbędne do realizacji przedsięwzięcia. Na razie nie zapadły jednak ostateczne decyzje dotyczące ani terminu rozpoczęcia inwestycji, ani jej lokalizacji.
– Szczegółowe informacje w tym zakresie zostaną przedstawione po zakończeniu prowadzonych prac i uzyskaniu wymaganych uzgodnień – informuje MKS.
Na obecnym etapie mieszkańcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Spółka deklaruje, że więcej szczegółów dotyczących stacji miejskiej przedstawi po zakończeniu przygotowań do inwestycji.
Marietta Mateja-Nowak [email protected]