Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:54, 07.02.2023
Silniki elektryczne działają z małymi momentami obrotowymi i z dużymi prędkościami. Natomiast w aplikacjach przemysłowych zwykle nie potrzebujemy tak dużych prędkości, a zależy nam na wysokim momencie obrotowym. Tutaj z pomocą przychodzą motoreduktory. Jest to bezobsługowa maszyna napędowa, w której zintegrowano napęd elektryczny z przekładnią mechaniczną (lub kilkoma przekładaniami). Dzięki temu kompaktowemu urządzeniu możemy napędzić daną maszynę lub urządzenie z wymaganym momentem obrotowym i zakładaną prędkością.
16:35, 06.02.2023
Rozliczenie PIT 2022 jest obowiązkiem, który spoczywa na każdym podatniku.
16:27, 06.02.2023
Każdy rodzic przyzna, że oczekiwanie na dziecko to ekscytujący czas. Wymaga pewnych przygotowań zarówno mentalnych, jak i bardzo praktycznych. Należy przeorganizować swoją domową przestrzeń dla nowego członka rodziny, a także zaopatrzyć go we wszelkie niezbędne artykuły dla noworodków. Nie da się ukryć, że potrzeb jest sporo, zatem warto sprawą zająć się zawczasu. Od czego w ogóle zacząć? Warto sporządzić listę, która pomoże sprawnie zorganizować wyprawkę dla noworodka.
13:17, 06.02.2023
Pozycjonowanie lokalne znacząco zwiększa szansę dotarcia do lokalnych użytkowników wyszukiwarki Google. Nierzadko jest to możliwe nawet przy mocno ograniczonym budżecie. Ważne jednak, aby wiedzieć, jak dobrać frazy kluczowe do lokalnego pozycjonowania. W tym artykule szczegółowo opowiemy o lokalnym SEO.
12:08, 06.02.2023
Usprawnienie leczenia chorób rzadkich zależy w znaczącym stopniu od ich wczesnego rozpoznania, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej diagnostyki genetycznej - wskazywali uczestnicy Healthcare Policy Summit poświęconego chorobom rzadkim. Rekomendacje specjalistów zostaną przedstawione Ministerstwu Zdrowia w marcu 2023 r.
REKLAMA
11:11, 06.02.2023
Posiadasz nieruchomości gruntowe? Bez względu na to, co zamierzasz zrobić z własną działką - sprzedać, wydzierżawić, przepisać na członka rodziny, wybudować na niej dom, czy "poczekać na lepsze czasy" - powinieneś wykonać jej gruntowną diagnozę pod kątem wad, uciążliwości, zagrożeń i ograniczeń formalnoprawnych oraz potencjału inwestycyjnego. Sprawdzenie działki da gwarancję bezpiecznej inwestycji i szansę na rozpoznanie sytuacji rynkowej.
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
09:46, 03.02.2023
Jeśli spędzasz dużo czasu siedząc w biurze lub tak zwanym "home office", możesz doświadczyć dyskomfortu i poważnych problemów zdrowotnych. Ergonomiczne krzesło może znacznie poprawić Twoją postawę i zmniejszyć ból pleców, jak również uchronić od wielu problemów zdrowotnych związanych z pracą siedzącą. Zobacz wybrane bestsellery z kategorii fotele ergonomiczne. Zadbaj o zdrowie!
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
08:26, 02.02.2023
Prowadzisz własną działalność i marzy Ci się mniejszy podatek od przychodu? Dowiedz się zatem, co to jest ryczałt ewidencjonowany. Sprawdź, czy jako przedsiębiorca możesz skorzystać z takiego rozwiązania oraz kto może Ci pomóc w Twoich licznych obowiązkach.
REKLAMA
09:16, 01.02.2023
Mając dostęp do profesjonalnego sprzętu medycznego, stwarzamy pacjentom możliwość skuteczniejszej rekonwalescencji w warunkach domowych. Czy warto kupić łóżko rehabilitacyjne? Dziś podpowiadamy, kiedy i gdzie szukać takiego produktu. Dlaczego taka decyzja może być strzałem w dziesiątkę - nie tylko dla pacjenta, ale także dla jego opiekunów?
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
11:48, 31.01.2023
Biuro stanowi wizytówkę każdego przedsiębiorstwa, dlatego też do jego urządzenia trzeba się odpowiednio przygotować. Jak powinien przebiegać proces aranżacji biura? O czym koniecznie należy pamiętać? W poniższym artykule przedstawiamy szereg istotnych porad i wskazówek, które warto uwzględnić podczas podejmowania decyzji zakupowych.
REKLAMA
REKLAMA