Muzyka, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci oraz prezentacja samolotów – tak zapowiada się tegoroczne Powitanie Lata w Gminie Tuszów Narodowy. Impreza odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca, na tuszowskim lądowisku.
W Tuszowie Narodowym trwają prace związane z rozbudową i modernizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Inwestycja ma usprawnić funkcjonowanie obiektu oraz poprawić warunki przyjmowania i segregacji odpadów od mieszkańców.
Maj przyniósł wiele powodów do dumy dla młodych wokalistek reprezentujących Ośrodek Kultury w Grochowem. Podopieczne instruktorki Moniki Wilczyńskiej-Latała z powodzeniem prezentowały swoje umiejętności podczas konkursów wokalnych i muzycznych, zdobywając nagrody oraz wyróżnienia na szczeblu lokalnym i wojewódzkim.
Wadowice Górne przygotowują się do przeprowadzenia ćwiczeń kryzysowych pod kryptonimem „UJĘCIE 2026”. W związku z planowanymi działaniami odbyło się robocze posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono szczegóły scenariusza i zadania służb.
Przez kilka dni mieszkańcy i kierowcy korzystający z trasy Wampierzów – Zabrnie napotkają poważne utrudnienia związane z przebudową drogi powiatowej nr 1158R.
W marcu tego roku w miejscowości Malinie (gmina Tuszów Narodowy), miejscowość w naszym powiecie stała się miejscem wyjątkowej historii. Do wymagającego pilnego remontu domu pod Mielcem przyjechała ekipa programu Nasz Nowy Dom, rozpoczynając jedną z najbardziej poruszających realizacji ostatnich miesięcy.
Uroczyste obchody 145. rocznicy urodzin Władysława Eugeniusza Sikorskiego odbędą się 20 maja 2026 roku w Tuszowie Narodowym – rodzinnej miejscowości generała, premiera Rządu RP na uchodźstwie i Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych podczas II wojny światowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Prezydenta RP Karola Nawrockiego.
Mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy oraz okolicznych miejscowości, w tym Mielca i powiatu mieleckiego, będą mogli wziąć udział w uroczystych obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączonych z obchodami Dnia Strażaka. Wydarzenie odbędzie się 3 maja 2026 roku i będzie miało charakter religijno-patriotyczny.
Gmina Tuszów Narodowy realizuje projekt pn. „Modernizacja systemu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie gminy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym zbierał opinie mieszkańców w sprawie nadania nazw ulic w miejscowości Malinie. Zdecydowana większość opowiedziała się przeciwko takim działaniom.
W niedzielny wieczór w Domu Strażaka w Tuszowie Narodowym odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Dzień Sołtysa. Wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców, którzy wspólnie świętowali w atmosferze życzliwości, wdzięczności i dobrej zabawy.
Dzielnicowi to policjanci, którzy są najbliżej mieszkańców. Ich głównym zadaniem jest budowanie zaufania, zapobieganie przestępczości oraz szybkie reagowanie na problemy lokalnej społeczności. Poznaj swojego dzielnicowego z Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym.