Policja potwierdziła, że poszukiwania zaginionego 22-letniego mieszkańca Malinia w gminie Tuszów Narodowy zostały zakończone. Młody mężczyzna nawiązał kontakt z rodziną.
Rzeszowscy policjanci patrolujący drogi powiatu mieleckiego zatrzymali w miniony weekendu kilku kierowców, którzy zdecydowanie przekroczyli dopuszczalne prędkości i w konsekwencji musieli pożegnać się z prawem jazdy. Rażącym przekroczeniem prędkości popisał się m.in. 73-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, który na ograniczeniu „50” jechał... 144 km/h.
Mieleccy policjanci zatrzymali kierującego, który wsiadł za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 800 kierowców.
Bilans minionego weekendu na mieleckich drogach to 9 kolizji. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. 2 kierujących przekroczyło prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.
Śmigłowiec S-70i Black Hawk dostarczony przez PZL Mielec do Sił Powietrznych Filipin po raz pierwszy wylądował na pokładzie okrętu marynarki wojennej Filipin – BRP Davao Del Sur (LD602).
Kierujący bmw nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkość, to dodatkowo miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Mieleccy policjant zatrzymali też dwóch innych kierowców, którzy jechali zbyt szybko - stracili prawa jazdy.
Policjanci zatrzymali 75-letniego kierującego skodą, który wsiadł za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.
Podczas minionego weekendu, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mieleckiej jednostki zatrzymali dwóch kierujących pojazdami, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy
W poniedziałek po godzinie 23 na drodze powiatowej w Chrząstowie doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w słup telekomunikacyjny. Młoda kobieta trafiła do szpitala. Szybko jednak wróciła do domu - nie odniosła poważniejszych obrażeń.