Zamknij
,
Aż 22 lata minęły od ostatniego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” w mieleckiej hali sportowej. Pora na zmiany!
,
Od kilkudziesięciu lat na styku Nadleśnictw Mielec i Nowa Dęba znajduje się urokliwa Kapliczka z Figurą Świętego Mikołaja. Legenda głosi, że powstała jako podziękowanie za ocalenie przed atakiem wilków.
,
Uroczyste wręczenie Medali im. Rodziny Ulmów - „Ratującym Życie” odbyło się w Mielcu podczas spotkania z cyklu „Opowiem Ci o Sprawiedliwych”, którego organizatorem - poza samorządem miasta - była Fundacja im. Rodziny Ulmów - SOAR.
,
Uroczystość Wszystkich Świętych przypadająca na dzień 1 listopada, to okazja do przypomnienia sylwetek zasłużonych mielczan spoczywających na trzech mieleckich cmentarzach – Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Sienkiewicza, Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Królowej Jadwigi i na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Rzochowskiej.
,
W 1914 roku powstała obecna Szkoła Podstawowa numer 12 w Mielcu. Ta placówka odgrywała ważną rolę w życiu Rzochowa. I tak jest nadal. W miniony weekend rzochowianie świętowali jubileusz szkoły, przyjęli także nowy sztandar.
,
Wielotysięczną widownię z całego regionu, ale też gości zagranicznych, przyciągnął Park Historyczny w miejscowości Blizna. Atrakcją była inscenizacja wydarzeń z 1946 roku, gdy polski oddział Żołnierzy Wyklętych niespodziewanie starł się siłami radzieckimi i UB.
,
W niedzielę, 30 czerwca o godz. 10:30 zapraszamy na mszę św., upamiętniającą mielecki strajk w 1980 r., która odprawiona zostanie w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu w intencji pracowników WSK PZL Mielec.
,
Rzochów, niegdyś odrębne miasteczko, od roku 1985 jest osiedlem w granicach administracyjnych miasta Mielca. Ośrodkiem miejskim stał się w latach 1380-1382. Posiadał własną, okazałą synagogę.
6
,
Przed laty w podmieleckich lasach funkcjonowała kolej wąskotorowa. Jej zadaniem był przede wszystkim transport drewna. Mało kto pamiętał już o jej istnieniu, ale teraz to się zmieni!
,
Na granicy Goleszowa i Bożej Woli znajduje się już niemal zapomniany cmentarz będący pozostałością po dawnych osadnikach tych ziem. Kilkanaście dni temu teren nekropolii został oczyszczony z drzew i zarośli.
,
Kto z nas nie podróżował drogą 875 relacji Mielec – Kolbuszowa? To tu, na wysokości dawnej wsi Biesiadka, przy głównej drodze jest miejsce pamięci poświęcone żołnierzom Armii Krajowej
,
Mielczanie spacerujący po starym mieście mogą już podziwiać okazałe magnolie, które znów pięknie zakwitły. Drzewa zdobią ogród efektownej willi, która kiedyś należała do zasłużonej mieleckiej rodziny.
,
Zaledwie kilkanaście kilometrów od mieleckich osiedli znajduje się miejsce – pieczołowicie odrestaurowane – przypominające o ciekawe i nadal mało znanej historii mieleckich lasów.
,
Wracamy do historii lasku miejskiego zlokalizowanego za Szkołą Podstawową numer 3 w Mielcu. Informowaliśmy w hej.mielec.pl, że istniała tam popularna fontanna. Nasz czytelnik odnalazł kolejne stare zdjęcia tego miejsca! Zaskakują!
,
Miejski lasek za Szkołą Podstawową numer 3 w Mielcu od dziesiątek lat jest miejscem rekreacji mieszkańców Mielca. Przed laty był tam bar, karuzela, a nawet fontanna!