W Nadwórnej na Ukrainie, w tamtejszym kościele parafialnym, odsłonięta została tablica poświęcona pamięci ostatniego przedwojennego proboszcza, rzochowianina ks. Józefa Smaczniaka.
Mieleckie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne opublikowało dzisiaj fragment archiwalnego dokumentu pochodzącego z tajnych amerykańskich archiwów. W czasie zimnej wojny mogło dojść do ataku nuklearnego na Mielec.
Pandemia koronawirusa sprawiła, że musimy wszyscy liczyć się z obostrzeniami wymuszającymi dystans społeczny. Wiosną, w czasie lockdownu, nawet idąc ulicami miasta należało trzymać określone odległości.
Święto Pracy, określane także jako Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, czy popularnie zwane 1. Maja, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1. maja. W 1950 roku zostało uznane w Polsce świętem państwowym.
Nie było jeszcze Pasażu, ulica Sienkiewicza przypominała wiejską drogę powiatową, o przedłużeniu ulicy Jagiellończyka pewnie nikt jeszcze nie myślał, a stadion zasłaniały potężne drzewa.
Cztery zagrania ręką, trzy rzuty karne i rzut wolny zdecydowały o wyniku meczu. W latach 90-tych niecodzienny mecz odbył się w Mielcu. Stalowcy mieli potężne pretensje do sędziego.
Rząd RP wprowadził w całej Polsce stan zagrożenia epidemicznego ze względu na zagrożenie epidemią powodowaną przez koronawirusa. Jeśli choroba wywoływana przez wirus z Wuhan, czyli COVID-19 dotrze do Mielca i dojdzie także w mieście do epidemii, będzie to niestety już trzynasta znana epidemia w historii Mielca.
"Akcja Reinhardt" to umowna nazwa operacji wysiedlenia Żydów z Generalnego Gubernatorstwa. Ta akcja właśnie rozpoczęła się w Mielcu w dniu 9 marca 1942 r.