Zamknij
,
Budżet europejski na 2026 rok będzie rekordowo wysoki i przekroczy 200 miliardów euro. Będzie odzwierciedlał nowe projekty i nowe zadania, takie jak ochrona granic, zdrowie czy bezpieczeństwo żywnościowe. Bez wątpienia rewizji wymaga unijna Wspólna polityka Rolna oraz Zielony Ład i może tu uda się wygospodarować środki na te nowe cele – powiedział podczas webinaru PAP w europarlamencie w Strasburgu europoseł Andrzej Halicki, sprawozdawca budżetu UE na 2026 rok.
,
Komisja petycji Parlamentu Europejskiego spotyka się we wtorek z sześciorgiem kandydatów na Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybór następcy ustępującej po dwóch kadencjach w roli unijnego ombudsmana Emily O’Reilly odbędzie się podczas grudniowej sesji plenarnej PE.
,
27 listopada br., podczas najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, zostanie poddany pod głosowanie budżet Unii Europejskiej na 2025 rok. Negocjacje pomiędzy Radą UE a PE w sprawie ostatecznego kształtu dokumentu zakończyły się w sobotę 16 listopada w godzinach nocnych.
,
Do 18 listopada powinny zakończyć się negocjacje pomiędzy Radą Unii Europejskiej a PE dotyczące unijnego budżetu na 2025 rok. Zdaniem komentatorów pozycja europarlamentu w rozmowach może być osłabiona, ponieważ projekt budżetu UE został przyjęty przez PE bez zwyczajowo towarzyszącej mu tzw. deklaracji politycznej.
,
W tej chwili są już ogłoszone konkursy na ponad 62 proc. alokacji z KPO, już większość konkursów jest rozpoczętych - powiedział Jacek Karnowski podczas IV Forum Miasteczek Polskich. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej nie krył jednak obaw przed tym, czy samorządy zdążą skorzystać ze wszystkich dostępnych środków KPO.
,
Europejskie rolnictwo przeżywa obecnie ogromne problemy, których konsekwencją są masowe protesty przetaczające się przez cały kontynent. Poza działaniami doraźnymi, należy już teraz zabiegać o interesy tego sektora w kolejnej perspektywie budżetowej - to wniosek z dyskusji, która odbyła się podczas 161. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.Dane przedstawione przez Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza ds. rolnictwa, podczas sesji plenarnej KR są pesymistyczne: pomiędzy 2010 a 2020 rokiem liczba gospodarstw rolnych w krajach UE zmniejszyła się z 12 mln do 9 mln. Oznacza to, że każdego dnia znika ich ponad 800.
,
Prowadzenie zdrowego stylu życia jest dziś popularniejsze niż kiedykolwiek. Zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to oczywiście podstawa, jednak warto mieć na uwadze, że indywidualne potrzeby każdego organizmu znacznie się od siebie różnią. Współczesna technologia pozwala natomiast na ich zrozumienie, a następnie wdrożenie odpowiednich rozwiązań. Smartwatche, aplikacje mobilne oraz wszelkie monitory aktywności umożliwiają lepsze poznanie swojego ciała, dzięki czemu dbanie o zdrowie może zostać w znacznym stopniu zoptymalizowane.
,
Inicjatorzy OmenaaMensah i Rafał Brzoska wraz z CorporateConnections Polska i przedstawicielami biznesu zebrali 45 917 000 zł, co czyni wydarzenie numerem jeden w Europie. Podwojona kwota uzyskana z licytacji, czyli 22 miliony złotych od Rafała Brzoski, to prawdopodobnie największa jednorazowa, prywatna donacja na cel charytatywny w historii nowożytnej Polski.
,
„Wykorzystaj swój głos. Albo inni zadecydują za ciebie” oraz „Demokracja nie jest dana na zawsze” – to dwa slogany kampanii Parlamentu Europejskiego zachęcającej do udziału w eurowyborach. Opublikowany w poniedziałek spot ma uświadomić młodemu pokoleniu, jak wyglądałaby Europa, gdyby Unia nie powstała.
,
Proktologia to dziedzina medycyny zajmująca się problemami końcowego odcinka układu pokarmowego, czyli z: odbytnicą, kanałem odbytu czy samym odbytem. Dla wielu osób wizyta u proktologa kojarzy się z czymś bardzo krępującym, dlatego zazwyczaj jest ona unikana, jak tylko to możliwe. Niestety takie postępowanie może przyczynić się do nawarstwienia problemu.
,
Lokalny i regionalny wymiar demokracji europejskiej wymaga wzmocnienia, a regiony i miasta muszą mieć wpływ na kształtowanie kolejnego strategicznego programu UE i priorytetów politycznych Komisji Europejskiej. W tym celu należy wzmocnić rolę Europejskiego Komitetu Regionów (EKR) w strukturze instytucjonalnej i procesie legislacyjnym UE - to główne postulaty „Deklaracji z Mons” przyjętej podczas Europejskiego Szczytu Miast i Regionów.
,
Gadżety reklamowe niejednokrotnie stają się niemym ambasadorem marki, dlatego wybór odpowiednich upominków może zaważyć na wizerunku firmy i jej postrzeganiu w oczach klientów. Wśród ogromu możliwości, to właśnie zabawki reklamowe wydają się być strzałem w dziesiątkę, łącząc praktyczność z lekkością i humorem. W erze przesyconych komunikatów marketingowych, akcent na unikatowości i oryginalności staje się kluczowy. Zabawne przedmioty, które nie tylko przykuwają uwagę, ale także budzą pozytywne skojarzenia, są w stanie stworzyć trwałą i emocjonalną więź z odbiorcą.
,
Hale na bale to innowacyjne rozwiązanie w sektorze rolniczym, łączące funkcjonalność i trwałość, aby sprostać wyzwaniom przechowywania produktów rolnych. Od instalacji po utrzymanie, każdy etap użytkowania tych obiektów jest kluczowy dla maksymalizacji ich wartości i wydajności.
,
Transport odpadów pomiędzy krajami UE będzie dozwolony tylko w wyjątkowych przypadkach, a eksport odpadów z tworzyw sztucznych do krajów spoza OECD będzie całkowicie zabroniony - europarlament przyjął surowsze przepisy. 
,
Dowiedz się, co Unia Europejska robi, by poprawić twoje życie codzienne - zachęca Parlament Europejski przed nadchodzącymi wyborami. Na specjalnej stronie internetowej sprawdzimy jak unijne prawodawstwo wpływa na nasze finanse, prawa i wolności, czy zakupy. Jest to jeden z elementów nadchodzącej kampanii profrekwencyjnej: „Wykorzystaj swój głos”.