Zamknij
REKLAMA

Gdzie i jak kupić dobre ubezpieczenie mieszkania w Mielcu

16:44, 03.08.2022 | Materiał partnera

Jeżeli Twoje mieszkanie jest objęte hipoteką, czyli zostało kupione w ramach wciąż spłacanego kredytu, bank wymaga od Ciebie wykupienia dla niego ubezpieczenia. Jednak nawet gdy nieruchomość jest w pełni Twoją własnością i nie ma założonej hipoteki, zdecydowanie warto wybrać dla niego odpowiednią polisę. Odpowiednią, czyli jaką i gdzie ją znaleźć w Mielcu?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie mieszkania

Zanim przejdziemy do kwestii sposobu wykupu ubezpieczenia, zastanówmy się, dlaczego w ogóle warto mieć polisę dla nieruchomości. Podstawowym aspektem jest oczywiście finansowe zabezpieczenie na wypadek ewentualnych szkód powstałych w jej obrębie. Jeżeli ubezpieczone mieszkanie spłonie w pożarze, zostanie zalane, okradzione lub ulegnie innego rodzaju kosztownym uszkodzeniom, dzięki ubezpieczeniu można otrzymać stosowne odszkodowanie.

Elastyczność takiej polisy to kolejna zaleta, która przekonuje do kupna. Istnieje bowiem możliwość indywidualnego dostosowania jej parametrów do potrzeb i wymagań – samodzielnie można ustalić np. zakres gwarantowanej ochrony, wartość sumy ubezpieczeniowej czy dobrać dodatkowe produkty, jak np. OC mieszkania. To rozszerzenie polega na zapewnieniu ochrony ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilnej, czyli zapewnia wypłatę odszkodowania z polisy, gdy użytkownicy nieruchomości wyrządzą szkodę innym lokatorom. A zatem dzięki takiemu OC szkody powstałe w efekcie np. zalanego przez Ciebie mieszkania u sąsiadów z dołu pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe, a nie Ty z własnej kieszeni.

Ostatnią, nie mniej ważną zaletą polisy dla nieruchomości jest relatywnie niska cena. Oczywiście zależy ona od konkretnych parametrów danego lokalu czy budynku, jednak w przypadku mieszkań kwota najczęściej jest trzycyfrowa i bardziej zbliżona do 200-500 zł niż 800-900 zł. To stosunkowo niewiele, gdy weźmie się pod uwagę, przed jakimi stratami finansowymi może uratować ubezpieczenie mieszkania od kradzieży czy pożaru.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania

Jakie czynniki uwzględniać przy wyborze polisy dla nieruchomości? Kluczowy jest zakres ochrony, na jaki można liczyć. Czy obejmuje on również wyposażenie mieszkania? Czy wśród potencjalnych ryzyk, z tytułu których może zostać wypłacone odszkodowanie, znajdują się wszystkie prawdopodobne z Twojego punktu widzenia sytuacje? Zdarza się bowiem, że niekiedy wykluczone pozostają takie zdarzenia jak przepięcie czy powódź, a nawet kradzież z włamaniem.

Przy wyborze ubezpieczenia przejrzyj także katalog wykluczeń, czyli sytuacji, w przypadku których towarzystwo może nie wypłacić odszkodowania. Upewnij się, że brakuje wśród nich realnie możliwych zdarzeń, bo jeśli takowe wystąpią, nie otrzymasz żadnych pieniędzy z tytułu powstałych w ich wyniku szkód. W wyborze odpowiedniej oferty pomoże Ci zaś kalkulator ubezpieczenia mieszkania.

Gdzie kupić ubezpieczenie mieszkania w Mielcu

Wybór miejsc, w których można kupić ubezpieczenie mieszkania, jest szeroki. Najbardziej oczywistymi podmiotami w tym kontekście są towarzystwa ubezpieczeniowe, które w dużej liczbie działają w Mielcu. Zdecydowana większość z nich ma w ofercie polisy dla właścicieli nieruchomości, w tym również ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania. Szerszy wybór zapewniają natomiast multiagencje i agenci, którzy współpracują z wieloma firmami i mogą zaproponować kilka czy kilkanaście ofert. Również niektóre banki sprzedają ubezpieczenia mieszkania, które są do kupienia bezpośrednio w placówkach oraz online. W Internecie polisę dla nieruchomości można natomiast znaleźć w porównywarkach, np. na ubezpieczeniemieszkania.pl.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%