Zamknij
REKLAMA

Najzdrowsze oleje zimnotłoczone. Jakie wybierać?

15:09, 24.05.2022 | Materiał partnera

Troska o zdrowie nasze i naszych bliskich powinna zawsze być priorytetem. Jednak czy aby na pewno robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby utrzymać je w jak najlepszym stanie? Z pewnością staramy się działać tak, aby nasz organizm funkcjonował, jak najlepiej. Jednak, czy zastanawiałeś się kiedyś, jak duży wpływ na Twoje zdrowie może mieć stosowany przez Ciebie olej?

Oleje zimnotłoczone, zdrowie zamknięte poręcznym opakowaniu!

Rosnąca świadomość społeczeństwa w tematyce tłuszczów, sprawia, że coraz więcej osób sięga po te, pochodzenia roślinnego. Oczywiście zbilansowana dieta powinna zawierać produkty zwierzęce, jednak tłuszcze roślinne przynoszą nam więcej korzyści. Przede wszystkim oleje zimnotłoczone dostarczają nam wysoką ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, omega 3 i omega 6. Zawartość tych składników jest niezwykle ważna, ponieważ ludzki organizm nie potrafi sam wyprodukować tych kwasów, a ich wpływ odpowiada za obniżenie złego cholesterolu, prawidłowe działanie układu krwionośnego, czy też polepszenie naszej koncentracji.

Po jakie oleje zimnotłoczone powinniśmy sięgać? 

Oleje zimnotłoczone występują w wielu odmianach smakowych, co sprawia, że każda osoba chcąca ich wypróbować znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwie jest to duży atut, ponieważ wiele produktów odrzucamy już na starcie, ze względu na ich smak. Pomijając jednak aspekty smakowe, warto wiedzieć, że oleje zimnotłoczone produkowane są także z różnych produktów, dlatego nie powinno nas dziwić, że oliwa z oliwek, też zalicza się jako oleje zimnotłoczone

Wspomniana wcześniej oliwa z oliwek cechuje się niską kwasowością, dzięki czemu idealnie nadaje się do sałatek. Z zupełnie inną formą podania produktu, możemy się zmierzyć, kupując olej kokosowy. Występuje on w formie stałej, dzięki czemu jest on idealny do pieczenia ciast przez swój smak, a także wpasowuje się do smażenia, ponieważ nie pali się ani nie jełczeje. Oleje zimnotłoczone występują także w innych rodzajach takich jak olej lniany, czy olej konopny. Można zauważyć, że jest ich dużo, a sięgając po olej, raczej nastawiamy się na kupno tylko jednego.

Oleje zimnotłoczone w naszej kuchni

Wybór jednego oleju, w zalewie tylu różnych typów może nas przytłoczyć. Nie powinniśmy jednak zbyt długo się zastanawiać, a działać metodą prób i błędów. Aby znaleźć najlepszy dla nas olej, musimy ich próbować, ponieważ tylko wtedy zobaczymy, który nam smakuje, i który nadaje się do potraw, które mamy zamiar przygotować w naszym domowym zaciszu. Najważniejsze jest jednak, aby pamiętać, że oleje zimnotłoczone, są wyborem wartym rozmyślenia, ponieważ są one o wiele zdrowsze od olei rafinowanych.


Jeżeli nie wiesz jeszcze, gdzie możesz kupić oleje zimnotłoczone, to z pewnością zainteresuje Cię https://sklep.zlotopolskie.pl/, ich bogata oferta zawiera wszystkie z wymienionych typów olejów, a także wiele innych produktów, które powinny przypasować Ci do gustu. Możesz być pewny, że po spróbowaniu, oleje zimnotłoczone na stałe zagoszczą w Twojej kuchni.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%