Zamknij

Widzisz niewyraźnie? Przekonaj się, na czym polega laserowa korekta wzroku!

13:55, 07.10.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:55, 07.10.2023

Do grona najczęściej występujących wad wzroku zaliczamy dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz astygmatyzm. Wymagają one korekcji pod postacią okularów lub soczewek kontaktowych. Można jednak leczyć je trwale drogą laserowej korekcji wzroku. Na czym ona dokładnie polega i jak długo utrzymują się efekty?

Niewyraźne widzenie może w dużym stopniu pogorszyć jakość życia codziennego, a zakładanie okularów dla wielu jest niewygodne i uciążliwe. Można temu zaradzić – laserowa korekta wzroku stanowi odpowiedź współczesnej medycyny na problemy wzrokowe pacjentów. Dowiedz się o niej nieco więcej!

Na czym polega laserowa korekta wzroku?

Laserowa korekta wzroku to zabieg wykonywany przy wykorzystaniu technik laserowej chirurgii refrakcyjnej, co oferuje m.in. swisslaser.pl. Jest całkowicie bezpieczny i daje pacjentom szansę na wyraźne, prawidłowe widzenie bez konieczności sięgania po okulary lub soczewki kontaktowe. Polega na modelowaniu wiązką lasera przedniej powierzchni rogówki, aby mogła ona ostatecznie właściwie skupiać obraz na siatkówce.

Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego procedura jest całkowicie bezbolesna dla pacjenta. Po jej zakończeniu może on natomiast od razu wrócić do domu – hospitalizacja nie jest wymagana w związku z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wpływa na niego również fakt, że pacjent przed zakwalifikowaniem do laserowej korekty przechodzi szczegółowe badania narządu wzroku.

Jak długo utrzymują się efekty laserowej korekty wzroku?

Poprawa wzroku po laserowej jego korekcie jest stopniowa, a stabilny efekt osiąga się w okresie około 6 miesięcy po jej wykonaniu. Każdy pacjent otrzymuje informacje i zalecenia, do których powinien się ściśle stosować. Efekt poprawy wzroku u większości pacjentów utrzymuje się już przez całe życie i nie ma konieczności ponownej korekcji. Jeśli jednak wada wzroku ma tendencję do progresji, może nastąpić jej niewielki nawrót.

Nawet mimo tego wybór laserowej korekty wzroku będzie słuszny. Przykładowo pacjent zmagający się z krótkowzrocznością o wysokości -4 dioptrie z tendencją do narastania o 0,5 dioptrii co 2 lata, za 2 lata od momentu zabiegu będzie miał wadę wzroku -0,5 dioptrii, a nie jak miałoby to miejsce bez zabiegu – aż -4,5 dioptrie.

Laserowa korekta wzroku – dla kogo?

Za pomocą laserowej korekty wzroku najczęściej eliminuje się problem:

  • krótkowzroczności – niewyraźne widzenie przedmiotów zlokalizowanych daleko;
  • dalekowzroczności – niewyraźne widzenie przedmiotów zlokalizowanych blisko;
  • astygmatyzmu – niewyraźne widzenie na każdą odległość.

Przyjmuje się, że przy krótkowzroczności można tym sposobem leczyć wady do -10 dioptrii, przy dalekowzroczności – do +6 dioptrii, zaś przy astygmatyzmie – wady do 5 dioptrii. Jednakże zastosowanie tej metody jest znacznie szersze. Świetnie sprawdza się w leczeniu starczowzroczności, stożka rogówki, zaćmy czy blizn rogówki. Skonsultuj się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, czy także w Twoim indywidualnym przypadku laserowa korekta wzroku zda egzamin!

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%