SPR Stal Mielec wygrała z Arką Gdynia

20:11, 15.05.2019 M.B Aktualizacja: 21:09, 18.05.2019

SPR Stal mecz w Gdyni musiała wygrać, by mieć jeszcze nadzieję na utrzymanie w PGNiG Superlidze. I to się udało! Biało-Niebiescy wygrali 41:30.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
Arka Gdynia - SPR Stal Mielec 30:41 (11:21)

Arka Gdynia: Pieńczewski, Ram - Skwierawski 7, Przysiek 5, Brukwicki 5, Jasowicz 4, Rychlewski 4, Wolski 2, Kamyszek 1, Jamioł 1, Lisiewicz 1 oraz Całujek, Czaja, Dworaczek, Wołowiec, Ćwikliński
Karne: 2/3
Kary: 4 min. (Jamioł, Kamyszek)

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Andelic - Krępa 9, Wilk 7, Krupa 4, Kornecki 4, Sarajlic 3, Rutkowski 3, Mochocki 3, Kowalczyk 3, Skuciński 3, Grzegorek 1, Walintsow 1, Dutka, Krajewski
Karne: 2/3
Kary: 16 min. (Mochocki, Grzegorek - po 4 min., Wilk, Kowalczyk, Krupa, Rutkowski)

SPR Stal Mielec zwycięstwo w meczu z Arką Gdynia właściwie wywalczyła sobie w pierwszej połowie spotkania. Już w 9 miucie meczu Biało-Niebiescy mieli sporą przewagę, bo wygrywali 7:2. Celne strzały zapewnili Kornecki i Krępa. Ten drugi w 60 minucie miał też nawięcej trafiwń wśród zawodników mieleckiej Stali.

Arce nie pomógł wzięty przez trenera czas i to SPR Stal dalej bezwzględnie punktowała gospodarzy - ci w pierwszej połowie spotkania potrafili wrzucić zaledwie 11 bramek. Mielczanie po 30 minutach gry mieli na swoim koncie 21 celnych trafień.

Gra zaostrzyła się w drugiej połowie. Do 40 minuty gospodarze zdołali nieco odrobić straty, głównie dzięki dobrej postawie Skierawskiego. Przy stanie 18:26 czas musiał wziać trener Marcin Basiak. Mielczanie zmobilizowali się na ostatnie minuty meczu, by nie roztrwonić wypracowanej przewagi. Ostatecznie SPR Stal triumfowała z wynikiem 41:30.

Kolejny ważny mecz Czeczeńców już w sobotę 18 maja. Mielczanie we własnej hali podejmą Wybrzeże Gdańsk. Początek meczu o godzinie 18:00.