Zamknij
REKLAMA

Po raz 11. pojechali w Wyścigu o Pietruszkę. Święto MTB na Biesiadce [FOTO]

22:30, 10.10.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Wyścig o Pietruszkę w tegorocznym wydaniu to rowerowa rywalizacja w stylu MTB, która na trasie liczącej sobie 29 kilometrów rozegrana została w lasach biesiadczańskich. Zwycięzca zachwycił czasem, w którym osiągnął  metę.

Impreza wystartowała w niedzielny poranek z okolic parkingu Głęboki Ług, przy wydmach biesiadczańskich. Na starcie pojawiło się 103 kolarzy z całego regionu. Pokonali dwie pętle wyznaczone po ścieżkach Nadleśnictwa Mielec oraz sieci single tracków. Na metę dotarło 98 osób.

[FOTORELACJA]8895[/FOTORELACJA]

Najszybszym cyklistą okazał się Adrian Rzeszutko z podkrakowskich Myślenic. Osiągnął imponujący czas przejazdu 1 godzina 18 minut i 12 sekund. 

- Wrażenie są super. Nie spodziewałem się, że pod Mielcem można ułożyć tak ciekawą trasę, selektywną. Dużo krętych odcinków, na których dobrzy zawodnicy mogli robić przewagi. Na pierwszym singlu zdecydowałem się odjechać. Razem z kolegą współpracowaliśmy na odcinkach prostych, by nikt nas nie doszedł. Na finiszu wyskoczyłem z koła, udało się wygrać i jestem zadowolony. Zaskoczeniem jest ogromna ilość zakrętów. Tylu zakrętów na wyścigu dawno nie pokonywałem. Jest wielka frajda z jazdy - powiedział Rzeszutko.

- Zawsze na wyścigu jadę najlepiej jak potrafię, zawsze walczę o zwycięstwo. Cieszę się, że udało się dzisiaj. Mam nadzieję, że za rok też uda mi się tu przyjechać - dodał zwycięzca 11. Wyścigu o Pietruszkę.

Wśród kobiet triumfowała przemyślanka mieszkająca obecnie w Mielcu Kamila Korlatowicz. Trasę pokonała w czasie 1 godziny 37 minut i 40 sekund.

- Trasę znam, bo tu trenowałam dwa tygodnie. Mieszkam w Mielcu, te ścieżki były mi znane. Mam satysfakcję ze swojego wyniku. Nie było łatwo, było tutaj sporo szutrów. Na płaskim ciężko mi idzie, bo jestem lekka - dodała Kamila Korlatowicz, która reprezentuje klub Zryw Buszkowiczki. 

Znów okazało się, że okolice Mielca to świetne miejsce dla MTB, a szczególnie trasy sieci MTB XC Pietruszkowy Raj oraz MTB Trails. Niedziela była mieleckim świętem MTB. 

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec, przy wsparciu firmy Bike Center Mielec oraz MOSiR Mielec. Portal hej.mielec.pl był patronem medialnym wydarzenia. Tylko w naszym portalu tak obszerna fotorelacja z trasy Wyścigu.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

tylko pytam  tylko pytam

6 0

Dlaczego na "Hej Mielec" ta sama informacja jest powielana kilka razy? 06:59, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CyklistaCyklista

6 4

Świetna impreza, gratulacje dla organizatorów bo zrobili kawał dobrej roboty na wysokim poziomie! Dziękujemy! 08:37, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%