Najpierw określ, jakie akcesoria samochodowe będziesz sprzedawać. Pozwoli Ci to wstępnie oszacować kwotę potrzebną na ich zakup. Na samym początku możesz postawić na podstawowe akcesoria, a z czasem (gdy Twoja firma będzie już dobrze prosperować) pozwolić sobie na rozszerzenie oferty.
Produktami, w które warto się zaopatrzyć, będą na pewno:
Przyznasz, że powyższe produkty są niezbędne podczas każdej podróży. Dlatego warto zacząć swoją działalność właśnie od ich zakupu. Później przedstawimy Ci dodatkowe akcesoria, które również przydają się kierowcom podczas jazdy. Jednak na sam początek te powyższe jak najbardziej wystarczą.
Zdjęcie wyposażenia samochodowego pochodzi z czesciauto24.pl
Według analizy przeprowadzonej przez Dun & Bradstreet w Polsce funkcjonuje aż 250 tys. sklepów internetowych. Ich liczba wzrosła zwłaszcza w okresie pandemii. W tym czasie coraz więcej konsumentów zaczęło kupować różne produkty przez internet. Jeśli zamierzasz otworzyć sklep z akcesoriami samochodowymi, zdecyduj się na jego wersję online. Nie dość, że trafisz do szerszego grona osób, to jeszcze obniżysz koszty prowadzenia swojej działalności. Najpierw wybierz odpowiednie oprogramowanie. Na rynku dostępnych jest wiele platform e-commerce, które pomogą Ci w tym przedsięwzięciu. Zadbają zarówno o profesjonalny wygląd strony, jak i prostą nawigację dla użytkownika, a także nielimitowany hosting.
Kwestiami, na które należy zwrócić uwagę, są również:
Prowadzenie sklepu internetowego — wymogi prawne
Na początku możesz zacząć od prowadzenia działalności nieewidencjonowanej (nierejestrowanej). Pamiętaj, że to nie to samo co działalność gospodarcza. W przypadku prowadzenia działalności nierejestrowanej nie wypełniasz wniosku CEIDG, nie rejestrujesz swojej firmy w Urzędzie Skarbowym, ani nie odprowadzasz podatków do ZUS. Na koniec roku płacisz jedynie podatek dochodowy. Jedyne, co musisz zrobić, aby założyć działalność nieewidencjonowaną to prowadzenie uproszczonej ewidencji sprzedaży, która zawiera sumę przychodu, jaki uzyskałeś w ciągu jednego dnia.
Pamiętaj jednak, że Twoje miesięczne przychody nie mogą przekroczyć 1505 zł, czyli 50% minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w Polsce. Jeśli przychód w danym miesiącu okaże się wyższy, jesteś zobowiązany do złożenia wniosku o zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG. Masz na to 7 dni, począwszy od dnia, w którym przychód przekroczył 1505 zł. Zakładając działalność nierejestrowaną przyznajesz ponadto, że w ciągu ostatnich 60 miesięcy nie prowadziłeś żadnej innej działalności, a także sprzedawane przez Ciebie produkty nie wymagają koncesji, czy innych licencji (a jak wiadomo akcesoria samochodowe ich nie wymagają).
Jeśli Twoja firma już się rozwinęła, możesz postawić na następujące akcesoria samochodowe:
Możesz również zdecydować się na bagażniki samochodowe, organizery, akcesoria kempingowe, akcesoria do ładowania, zewnętrzne akcesoria samochodowe, czy akcesoria dla zwierząt.
Prowadzenie sklepu internetowego wcale nie jest skomplikowane. Sprzedając akcesoria samochodowe, na które odnotowuje się zwiększony popyt, z pewnością uzyskasz satysfakcjonujące zyski. Zanim założysz firmę, możesz opracować dokładny biznesplan, dzięki któremu jej późniejsze prowadzenie będzie jeszcze prostsze.