Zamknij

Akcesoria samochodowe - pomysł na biznes

artykuł sponsorowany + 11:15, 22.07.2022 Aktualizacja: 11:25, 22.07.2022

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować wzrost popytu na akcesoria samochodowe. Oznacza to, że produkty tego typu kupuje coraz więcej osób. Otwarcie firmy specjalizującej się właśnie w sprzedaży akcesoriów samochodowych z pewnością przyniesie oczekiwany zysk. Jednak od czego zacząć? Odpowiedź znajdziesz poniżej. 
 

Na jakie akcesoria samochodowe warto się zdecydować?

Najpierw określ, jakie akcesoria samochodowe będziesz sprzedawać. Pozwoli Ci to wstępnie oszacować kwotę potrzebną na ich zakup. Na samym początku możesz postawić na podstawowe akcesoria, a z czasem (gdy Twoja firma będzie już dobrze prosperować) pozwolić sobie na rozszerzenie oferty.

Produktami, w które warto się zaopatrzyć, będą na pewno:

  • akcesoria do wnętrza samochodu — blokady kierownicy, gałki zmiany biegów, gałki uniwersalne, dywaniki, maty, mieszki, podłokietniki, czy pokrowce
  • akcesoria do czyszczenia samochodu — chusteczki czyszczące, myjki, pochłaniacze wilgoci, szczotki do mycia i czyszczenia, zapach do samochodu
  • akcesoria samochodowe na zimę — dywaniki, pokrowce, płyny do szyb, skrobaczki, łańcuchy śniegowe
  • akcesoria przydatne podczas sytuacji awaryjnych — apteczka, gaśnica, kamizelki odblaskowe, lampy warsztatowe i ostrzegawcze, linki holownicze, najazdy samochodowe, trójkąt ostrzegawczy
  • akcesoria do kół i opon — kompresory, podnośniki, kołpaki, pokrowce, kompresory, klucze do kół, zestawy naprawcze do kół

Przyznasz, że powyższe produkty są niezbędne podczas każdej podróży. Dlatego warto zacząć swoją działalność właśnie od ich zakupu. Później przedstawimy Ci dodatkowe akcesoria, które również przydają się kierowcom podczas jazdy. Jednak na sam początek te powyższe jak najbardziej wystarczą.

Zdjęcie wyposażenia samochodowego pochodzi z czesciauto24.pl

Jak otworzyć sklep?

Według analizy przeprowadzonej przez Dun & Bradstreet w Polsce funkcjonuje aż 250 tys. sklepów internetowych. Ich liczba wzrosła zwłaszcza w okresie pandemii. W tym czasie coraz więcej konsumentów zaczęło kupować różne produkty przez internet. Jeśli zamierzasz otworzyć sklep z akcesoriami samochodowymi, zdecyduj się na jego wersję online. Nie dość, że trafisz do szerszego grona osób, to jeszcze obniżysz koszty prowadzenia swojej działalności. Najpierw wybierz odpowiednie oprogramowanie. Na rynku dostępnych jest wiele platform e-commerce, które pomogą Ci w tym przedsięwzięciu. Zadbają zarówno o profesjonalny wygląd strony, jak i prostą nawigację dla użytkownika, a także nielimitowany hosting.

Kwestiami, na które należy zwrócić uwagę, są również:

  • metody płatności — klienci najczęściej płacą kartami, BLIKIEM bądź gotówką. Zadbaj również o bezpieczeństwo transakcji.
  • regulamin — każdy sklep zobowiązany jest do jego posiadania. Klienci powinni w nim znaleźć dokładne informacje dotyczące, chociażby polityki zwrotów, czy gwarancji na zakupione towary.
  • logistyka — klient, który zakupi dany produkt, powinien go otrzymać jak najszybciej. Aby cały proces przebiegał sprawnie możesz postawić na usługę Fulfillment.
  • reklama — odpowiednie działania promocyjne pomogą Ci dotrzeć do jak największej grupy osób. Możesz wybierać nie tylko spośród płatnych, ale i bezpłatnych kampanii reklamowych.

Prowadzenie sklepu internetowego — wymogi prawne

Na początku możesz zacząć od prowadzenia działalności nieewidencjonowanej (nierejestrowanej). Pamiętaj, że to nie to samo co działalność gospodarcza. W przypadku prowadzenia działalności nierejestrowanej nie wypełniasz wniosku CEIDG, nie rejestrujesz swojej firmy w Urzędzie Skarbowym, ani nie odprowadzasz podatków do ZUS. Na koniec roku płacisz jedynie podatek dochodowy. Jedyne, co musisz zrobić, aby założyć działalność nieewidencjonowaną to prowadzenie uproszczonej ewidencji sprzedaży, która zawiera sumę przychodu, jaki uzyskałeś w ciągu jednego dnia.

Pamiętaj jednak, że Twoje miesięczne przychody nie mogą przekroczyć 1505 zł, czyli 50% minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w Polsce. Jeśli przychód w danym miesiącu okaże się wyższy, jesteś zobowiązany do złożenia wniosku o zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG. Masz na to 7 dni, począwszy od dnia, w którym przychód przekroczył 1505 zł.  Zakładając działalność nierejestrowaną przyznajesz ponadto, że w ciągu ostatnich 60 miesięcy nie prowadziłeś żadnej innej działalności, a także sprzedawane przez Ciebie produkty nie wymagają koncesji, czy innych licencji (a jak wiadomo akcesoria samochodowe ich nie wymagają).

Jeśli Twoja firma już się rozwinęła, możesz postawić na następujące akcesoria samochodowe:

  • elektronika samochodowa — czujniki parkowania, kamery cofania, wideorejestratory, nawigacje samochodowe
  • akcesoria samochodowe do telefonu — uchwyty na telefon, ładowarki samochodowe, zestawy głośnomówiące
  • akcesoria samochodowe dla dzieci — foteliki, poduszki, podstawki

Możesz również zdecydować się na bagażniki samochodowe, organizery, akcesoria kempingowe, akcesoria do ładowania, zewnętrzne akcesoria samochodowe, czy akcesoria dla zwierząt.

Prowadzenie sklepu internetowego wcale nie jest skomplikowane. Sprzedając akcesoria samochodowe, na które odnotowuje się zwiększony popyt, z pewnością uzyskasz satysfakcjonujące zyski. Zanim założysz firmę, możesz opracować dokładny biznesplan, dzięki któremu jej późniejsze prowadzenie będzie jeszcze prostsze.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%