Zamknij
REKLAMA

76-letni kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość

09:24, 29.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

W środę tarnobrzescy policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę opla. 76-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym w gminie Grębów 101 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się zatrzymaniem mu prawa jazdy i wysokim mandatem.

W środę policjanci ruchu drogowego z tarnobrzeskiej grupy „SPEED” patrolowali nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem okolice Zabrnia Górnego w gminie Grębów. Po godz. 17 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla merivę. Policyjny widorejestrator wskazał, że kierowca poruszał się z prędkością 101 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Za kierownicą siedział 76-letni mężczyzna. Senior za przekroczenie prędkości, ukarany został mandatem karnym oraz stracił prawo jazdy.

- Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków, zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych - przekazują policjanci. 

- Przypominamy kierowcom, że gdy przekroczą prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące - dodają funkcjonariusze.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

FotkaFotka

2 0

Fotka podglądowa słaba,dziadek napewno nie miał automatu w łoplu bo tacy to lubią mieć kontrolę nad ałtem :D :D
Śmieszą mnie też takie zatrzymania przy 101,102km/h...A może w istocie miał 99 a wynik 101 jest błędem pomiarowym. 14:35, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA