Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać idealną podkładkę pod mysz do swoich potrzeb?

20:27, 11.01.2021 | Materiał partnera

Wielu osobom wydaje się, że podkładka pod mysz jest swoistym reliktem z przeszłości. Tymczasem odpowiednio dobrana podkładka może mieć niesamowity wpływ na nawigację po komputerze. To bardzo ważne akcesorium zapewnia zoptymalizowaną powierzchnię dla myszy, dzięki czemu można lepiej kontrolować kursor, a czujnik myszy może wykrywać ruch z odpowiednią prędkością. Jeżeli stoisz przed wyborem nowego dodatku do swojego komputera, koniecznie zastanów się jaką podkładkę pod mysz chciałbyś kupić.

Historia podkładki pod mysz

Pierwsza mysz została wprowadzona w 1968 roku przez Stanford Research Institute. Wtedy to wynaleziono coś, co nazywało się podstawką pod mysz. Używana była nieodłącznie z myszą, której elementem sterującym były kółka znajdujące się na jej spodzie. Następnie firmy takie jak Xerox opracowały myszkę, która wykorzystywała specjalną kulkę, a ten typ myszy używany był przez wielu użytkowników przez długie dziesięciolecia. Wcześniejsze modele podkładek zapewniały ruch, ochronę przed brudem oraz uszkodzeniem powierzchni roboczej przed brzydkimi zarysowaniami. Dziś, gdy mysz optyczna jest standardem, wielu nie uważa już podkładki pod mysz za niezbędny dodatek. Ale jeśli należysz do tych, którzy chcą lepiej wykorzystać swój performance, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek dotyczących zakupu idealnej podkładki.

Zwróć uwagę na materiał wykonania myszki

Obecnie podkładki pod mysz produkuje się z czterech rodzajów materiałów: z tkaniny, z plastiku z gumowym spodem, z aluminium albo ze szkła. Jeżeli cenisz sobie wygodę i przenośność, najlepszym rozwiązaniem są podkładki z tkaniny, ponieważ są wykonane z miękkiej pianki, którą w prosty sposób można zwinąć do transportu. Są one najpopularniejszym akcesorium wybieranym przez ludzi. Ich jedyną wadą, na którą można zwrócić uwagę jest to, że szybko się brudzą. Przez to konieczna może być ich wymieniana co mniej więcej pół roku. Kolejnym dodatkiem zapewniającym ochronę Twojej myszce są podkładki wykonane z tworzywa sztucznego z dodatkiem gumowego spodu. W przeciwieństwie do podkładek z tkaniny zapewniają one gładką powierzchnię, po której mysz z łatwością może się ślizgać. W tym przypadku konserwacja jest już zdecydowanie łatwiejsza, ponieważ wystarczy zetrzeć z niej brud ściereczką zamoczoną w płynie do czyszczenia. Wreszcie, istnieją aluminiowe i szklane podkładki, które zapewniają bardziej luksusowe wrażenie podczas przesuwania myszy, są one jednak o wiele droższe od podkładek z tkaniny i tworzywa sztucznego. Nie dla każdego z nas są niezbędne, a przy okazji mogą one być trudne do przeniesienia i niespecjalnie wygodne.

Kup podkładkę pod mysz na renbis.pl

Podkładki do zadań specjalnych

Czy masz zespół cieśni nadgarstka lub inny problem zdrowotny, który może wymagać większego podparcia nadgarstka? Podkładki pod mysz ze wbudowanymi podpórkami pod nadgarstki mogą zapewnić Ci dodatkowe wsparcie dla wygodniejszego użytkowania myszy. Gracze zwykle zwracają szczególną uwagę na podkładki, ponieważ inwestują swój czas i zasoby, aby uzyskać najlepszą wydajność. To oni najczęściej doceniają zalety odpowiedniego akcesorium, ponieważ dbają o teksturę, poślizg i precyzję w trakcie oddawania się swoim ulubionym zajęciom. Podczas gry jeden zły ruch może decydować o zaprzepaszczonych godzinach, dniach, a nawet miesiącach ciężkiej pracy, podkładka pod mysz jest dla nich szalenie ważną inwestycją. Jeżeli więc jesteś graczem postaw na teksturę, która pozwoli Ci kontrolować szybkość myszki.

Styl i projekt

Są jeszcze ci z nas, którzy potrzebują po prostu podkładki, która najlepiej odzwierciedli ich zainteresowania i osobowość. W końcu te dodatki znane są przede wszystkim ze swoich różnych kształtów, rozmiarów i wzorów. Na rynku istnieje wiele podkładek z postaciami z gier komputerowych, komiksów i kreskówek. W dzisiejszych czasach można kupić nawet podkładkę świecącą albo trójwymiarową. Niektóre z nich mają nawet jako dodatek wbudowane ładowarki. Spośród wielu wzorów z pewnością znajdziesz taki, który Ci się spodoba.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA