Zamknij
REKLAMA

Do czego można użyć maszyn do piaskowania?

14:57, 10.01.2020 | Materiał partnera

Można wyróżnić wiele różnych urządzeń, które pozwalają na dokładne wyczyszczenie wszelkich powierzchni. Najpopularniejszym rozwiązaniem są maszyny do piaskowania. Ich działanie nie jest bardzo skomplikowane. Oprócz szybkiego i kompleksowego oczyszczania różnych powierzchni mogą one także zmatowić szkło i inne materiały.

Jak działa piaskarka?

Działanie piaskarki nie jest skomplikowane. Urządzenie do swojego działania wykorzystuje ścierniwo, które wcześniej zostaje zgromadzone w specjalnym zbiorniku. Jest ono zasysane i kierowane do pistoletu, który uwalnia powietrze w stronę powierzchni, która ma zostać oczyszczona. 

Innym rodzajem są hydropiaskarki, które zamiast powietrza pod ciśnieniem wykorzystują wodę pod ciśnieniem.

Piaskarki zasila sprężone powietrze, które ma ciśnienie od 3 do 8 bar. Warto podkreślić, że jako ścierniwa używa się różnych materiałów m.in. śrutu, metalu, szkła, suchego lodu, żużlu itd. 

Do czego służą urządzenia do piaskowania?

Jak wspomniano wcześniej nowoczesne urządzenia do piaskowania umożliwiają oczyszczanie danej powierzchni oraz jej matowienie. Można je wykorzystać obrabiając wiele różnych materiałów. Oprócz podstawowych funkcji piaskarki mogą być także wykorzystane do: piaskowania poszczególnych powierzchni przy pomocy wody pod ciśnieniem, przedmuchiwania drobnych, trudno dostępnych miejsc, mycia pod ciśnieniem, a także sodowania, czyli kompleksowego oczyszczania różnych powierzchni. 

Co można wyczyścić za pomocą piaskarki?

Wykorzystując maszyny do piaskowania można wyczyścić różne powierzchnie. Przede wszystkim można usunąć brud z metalowych konstrukcji, elewacji budynków, elementów stalowych, które zostały zabrudzone np. z powodu ruchu ulicznego, opadów atmosferycznych, remontów nawierzchni itd. Warto podkreślić, że piaskarki świetnie sprawdzą się także do oczyszczania różnych powierzchni z graffiti, szczególnie elewacji budynków. 

Istnieją także piaskarki, które pozwalają na specjalną obróbkę szkła, kamienia, ceramiki oraz tworzyw sztucznych. Dzięki nim można zmatowić oraz obrobić różne elementy. 

Czym kierować się przy wyborze maszyny do piaskowania?

Warto podkreślić, że w sklepach można znaleźć wiele maszyn do piaskowania. Ich budowa, sposób działania, dodatkowe funkcje i możliwości technologiczne są zależne od rodzaju powierzchni, która ma podlegać obróbce. Można wyróżnić kilka rodzajów piaskarek. Pierwszy z nich to piaskarki pyłowe, które posiadają specjalną dyszę umożliwiającą oczyszczanie powierzchni za pomocą sprężonego powietrza. Kolejnym rodzajem są piaskarki bezpyłowe, charakteryzują się one zamkniętym obiegiem, dzięki czemu ścierniwo nie dostaje się na zewnątrz.

Warto też wspomnieć o piaskarkach kabinowych, mogą one mieć różne wielkości i dodatkowe funkcje. Mogą one być artystyczne, przemysłowe lub profesjonalne. Ostatnim rodzajem są piaskarki ręczne, umożliwiają one obrabianie niewielkich elementów. Cały proces odbywa się mechanicznie. Urządzenia tego typu najczęściej wykorzystywane są do obrabiania szklanych drzwi. 

Więcej informacji  o maszynach do piaskowania znajdziecie na: https://www.contracor.com.pl/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone