Zamknij
REKLAMA

Apteka internetowa - przeczytaj przed zakupami

20:56, 09.09.2020 | Materiał partnera

Zakupy online to codzienność dla wielu osób. Kupujemy przez internet nie tylko jedzenie czy ubrania, ale nawet leki. Apteka internetowa pozwala nam na zamówienie produktów bez recepty oraz środków medycznych w prosty i wygodny sposób. Co warto o niej wiedzieć, zanim złożymy pierwsze zamówienie?

1. Co można kupić w aptece internetowej?

2. Apteka internetowa a prawo

Co można kupić w aptece internetowej?

Apteka internetowa to coraz powszechniejsze zjawisko. Wiele osób decyduje się na zakupy online z uwagi na wygodę oraz dostępność produktów. Kupując w aptece internetowej, nie tylko unikniemy kolejek, ale także znajdziemy dla siebie najlepszą ofertą. Co takiego ona oferuje?

Asortyment apteki internetowej jest znacznie szerszy aniżeli punktów stacjonarnych. Brak ograniczeń przestrzennych sprawia, że więcej produktów może być dostępnych. Główną ofertą aptek internetowych są oczywiście leki. Warto jednak już na wstępie zaznaczyć, że nie znajdziemy w nich wszystkich produktów. Antybiotyki oraz wszystkie produkty na receptę muszą być kupowane stacjonarnie dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Leki to niejedyny produkt dostępny w aptekach internetowych. Znajdziemy w nich szereg produktów z innych kategorii jak suplementy, wyprawka dla dziecka, a nawet kosmetyki do pielęgnacji oraz makijażu. Z tego powodu z zakupów w aptece internetowej może skorzystać cała rodzina. Docenią to przede wszystkim osoby starsze, jak i te, które dużo pracują i nie mogą udać się do punktu stacjonarnego. W aptece internetowej dokonają one zamówienia o każdej porze bez wychodzenia z domu. Ofertę możemy sprawdzić na stronie: https://www.nowafarmacja.pl/.

Apteka internetowa a prawo

Apteka internetowa nie jest zwykłym sklepem internetowym. Podlega ona dodatkowym przepisom, które warto znać, jako konsument. W pierwszej kolejności bądźmy świadomi, że jakakolwiek apteka online musi posiadać swoją stacjonarną siedzibę, a co za tym idzie – nie może ona oferować swoich usług w internecie.

Ponadto apteka internetowa potrzebuje posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności wydawane przez Krajowy Rejestr Zezwoleń na Prowadzenie Aptek Ogólnodostępnych i Punktów Aptecznych. Daną firmę można również sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Z całą pewnością jednak apteki internetowe to bezpieczny sposób na dokonywanie zakupów online. Warto wybrać znaną firmę o dużym asortymencie i atrakcyjnych cenach. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze. Z apteki internetowej może skorzystać każdy. Zarówno osoba młoda, jak i starsza, tylko skorzysta na tym rozwiązaniu, które zwalnia z kolejek i kontaktu z chorymi w stacjonarnym punkcie.
 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA