Ponad 200 osób pobiegło dla WOŚP [ZDJĘCIA]

14:49, 12.01.2020 M.B Aktualizacja: 17:29, 12.01.2020

Ponownie na Górce Cyranowskiej odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. To wydarzenie wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Bieg „Policz się z cukrzycą” w Mielcu odbył się już po raz trzeci. Wydarzenie, odbywające się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ma na celu zbiórkę pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W tegorocznej edycji mieleckiego biegu udział wzięło ponad 200 zawodników. Całkowity dochód z zakupu pakietów startowych trafi właśnie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trasa biegu niezmiennie poprowadzona została ścieżkami Górki Cyranowskiej. Biegacze pokonali łącznie trzy pętle - każda o długości dwóch kilometrów. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal.

Najszybszy na mecie był Piotr Rojek z Ropczyc, który uzyskał czas 23:04. Drugi zameldował się Kamil Piórek z Nowej Dęby (23:15) a trzeci - Józef Rojek z Ropczyc (23:41).

Wsród pań najlepsza była Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej. Jej czas to 26:21. Drugie miejsce zajęła Kinga Walania-Bronhard z Głogowa Małopolskiego (27:13), trzecia była Daria Nowak z Tarnowa (28:02).