Wprowadzenie papierowych słomek, nowych opakowań McFlurry i papierowych patyczków do balonów to elementy długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju McDonald’s. Jej cele to między innymi znacząca redukcja gazów cieplarnianych z restauracji, biur i w łańcuchu dostaw, recycling wszystkich odpadów z sal jadalnych oraz wprowadzenie opakowań wykonanych ze źródeł odnawialnych, certyfikowanych bądź z odzysku.
- Papierowe słomki, nowe kubki do lodów McFlurry i patyczki do balonów to dopiero początek. Wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami. Dobre rozwiązania, możliwe do wdrożenia w naszej skali, wymagają czasu. Intensywnie nad nimi pracujemy. Już wkrótce w restauracjach wdrożymy kolejne zmiany przyjazne środowisku – mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.
Papierowe słomki w McDonald’s przeszły wiele testów pod kątem wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności. Nowe rozwiązania opracowano w oparciu o reakcje konsumentów badane w wybranych restauracjach. Polska jest pierwszym rynkiem w systemie McDonald’s, w którym wdrożono tak nowoczesne rozwiązanie.
- Nowe papierowe słomki mogą pozostawać w wodzie nawet przez 5,5 godziny bez namakania. To ponad dwukrotnie dłużej niż ich poprzednia wersja. Zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością certyfikatem ISEGA. Słomki oraz ich opakowania są wykonane w 100 proc. z papieru certyfikowanego przez PEFC. Produkty z tym oznaczeniem wspierają odpowiedzialną gospodarkę leśną – wyjaśnia Agnieszka Czarnecka, menadżer ds. zakupów McDonald’s Polska.
McDonald’s zmienia także opakowania lodów McFlurry i patyczki do baloników na całkowicie papierowe. To pozornie niewielkie zmiany, jednak ze względu na skalę działalności firmy mają ogromne znaczenie dla środowiska. Rocznie w restauracjach zużywanych jest 160 milionów słomek, 23 miliony kubeczków McFlurry oraz 3,5 miliona patyczków do balonów.
Wprowadzenie nowych produktów w ponad 440 polskich restauracjach McDonald’s to wyzwanie nie tylko operacyjne. Dopracowanie rozwiązań, które spełniają wymogi jakościowe i oczekiwania konsumentów, wymaga czasu, testów i pracy ekspertów. Zmiany nie ograniczają się jedynie do zastąpienia surowców, z których wykonane są opakowania. McDonald’s ogranicza zużycie plastiku oraz sukcesywnie wdraża segregację i recycling śmieci we wszystkich restauracjach.
- Nowe papierowe słomki w 100 proc. nadają się do recyklingu. Już teraz w większości naszych lokali znajdują się kosze umożliwiające segregację śmieci. Zmiana opakowań oraz technologie stosowane przez recyclerów umożliwiają nam stopniowe zamykanie obiegu i przetwarzanie odpadów np. na ręczniki papierowe – mówi Tomasz Kurpiewski, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju McDonald's Polska.
fuj13:01, 11.02.2020
aleś brzydka
Pytajnik18:02, 12.02.2020
Serio?! Mc to restauracja?! ???? Wierzynek się w grobie przewraca ?
Restauracja – (def.) lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach. W restauracji dania przygotowywane są na indywidualne zamówienie, produkowane głównie z surowców (rzadziej z półproduktów i gotowych potraw). Asortyment uzupełniają napoje zimne i gorące, alkohole, wyroby cukiernicze i towary handlowe (papierosy, słodycze itp.). Restauracje często mają odpowiedni do charakteru obiektu, wystrój wnętrz i specjalizację w rodzaju kuchni (regionalna, narodowa)...
Czyli Mc to taka regionalna amerykańska restauracja, gdzie zamiast obsługi kelnerskiej są jednorazowe słomki, kubki, talerzyki itp. ?! ????????
Rosek07:42, 13.02.2020
1. W której restauracji sprzedawane są pdpierosy? Chyba w jakiejś spelunie tylko
2. Teraz w Maku możesz złożyć zamówienie z donosem do stolika, a to ze nie musisz czekać aż kelner do Ciebie podejdzie po zamówienie a potem po zapłatę to akurat duży plus i oszczędność czasu.
zna karolaka?18:54, 12.02.2020
Gosica Kożuchowska to przynajmniej ma doświadczenie z kartonami.
McCartonish
Asia19:06, 12.02.2020
Słomka papierowa, ale opakowanie na napoju plastikowe ;)
Zembaty Jabolski19:25, 12.02.2020
Mądra i szczęśliwa singielka :)
A ja bym21:33, 12.02.2020
Chciał, aby Firma ograniczyła ilość opakowań z jedzeniem na wynos, bo teraz taki "janusz" zajedzie pod makdrajwa, nakupi żarcia, i odjeżdża, niestety po konsumpcji , kubki, torby czy innne opakowania lądują gdzieś "po drodze", najczęściej w rowach, lasach.
Może gdyby Firma zorganizowała jakiś system zwrotu opakowań (na zasadzie "coś" za "coś") to taki "janusz" może zamiast pozbyć się śmieci po śmieciowym jedzeniu gdzieś po drodze, przywiózł by je do lokalu Firmy .
Dalny23:58, 12.02.2020
Ale wy jesteście szybcy normalnie najszybsze macie opoznienia jak internet explorer
He He01:40, 13.02.2020
Tak to mężusiowi tłumacz;
https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/zakaz-plastiku-jakie-sa-alternatywy/zsn328m
Namarin.02:11, 13.02.2020
A te McFlurry to będziemy jeść nadal plastikową łyżeczką czy palcem? rozumiem że dekielki plastikowe z kubków do McFlurry i kawy na wynos tez znikną?
Będzię02:37, 13.02.2020
Uniwersalne McKorytko.
Dudi05:52, 13.02.2020
Papier to drzewo, wiec nie rozumiem tej idei ochrony środowiska- to jest jawne niszczenie drzew.
Ogrodnik07:47, 13.02.2020
Nie wiem skąd oni biorą materiał na te słomki, ale w Polsce lasów przybywa, a nie ubywa.
Gubernator07:45, 13.02.2020
Papierowe słomki są beznadziejne. Jak za wolno pijesz to się rozmoknie i potem ciężko zassać to co zostało.
Miglanc20:43, 16.02.2020
To pij szybciej albo popracuj nad mocniejszym ssaniem buhehehe
3 0
"a Tyś piękny/a"
4 0
Lepiej być brzydszym, a mądrym, niż pięknym a *%#)!&
0 0
Aleś *%#)!&