Zamknij
REKLAMA

Znane piwo znika z rynku! Producent tłumaczy swoją decyzję

13:40, 17.06.2021 | Źródło: Gazeta Wyborcza
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Przez dziesiątki lat uchodziło za tradycyjne piwo, a teraz znika z rynku. Grupa Żywiec zdecydowała o wstrzymaniu produkcji.  Co jest powodem zniknięcia piwa Brackie Cieszyn? 

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. Ich trunki warzone są w pięciu browarach - w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu, Browarze Zamkowym Cieszyn, Elblągu, Leżajsku, Warce. Od 2019 roku do grupy należą także browary w Namysłowie. 

To oni produkowali piwo Brackie Cieszyn, które przez lata uchodziło za unikatowe. Teraz nie dostaniemy go już nigdzie. Nie będzie go pubach, restauracjach i górskich schroniskach.

- To piwo jasne dolnej fermentacji, o pięknej bursztynowej barwie i pełnym, wyrazistym smaku. Produkowano je w otwartych kadziach fermentacyjnych w Cieszynie, które są dzisiaj unikatem na skalę Europy - donosi Gazeta Wyborcza. 

Piwo to było bardzo popularne m.in. na Śląsku Cieszyńskim i w Beskidach.

Pod koniec ubiegłego roku Grupa Żywiec sprzedała Browar Zamkowy Cieszyn, czyli miejsce, gdzie rozlewano piwo Brackie. Choć prawa do marki pozostały w rękach Żywca to grupa nie zdecydowała się na dalszą produkcję. 

Jak się okazuje to pandemia miała wpływ na ostateczną decyzję Grupy Żywiec. 

- Sprzedaż browaru w Cieszynie złożyła się w czasie z zamknięciem gastronomii związanym z COVID-19, co spowodowało wstrzymanie produkcji kegi. Na ten moment nie planujemy wznowienia produkcji - wyjaśnia Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec cytowana przez "GW". 

(Źródło: Gazeta Wyborcza)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

FF

9 8

Noech cały alkohol zniknie będzie święty spokój z tym piciem. 14:55, 17.06.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ojoj ojoj

1 1

cha cha uj prawdziwe piwo to bylo kiedys a tera siki teraz niestety to nie kture piwo niemieckie jest prawdziwe no i moze w Polsce za dwa a rwszta to szajs nazywany piwem piwo to tylko nie pasteryspzapowane tak jak kiedys warszawskie 19:13, 17.06.2021


antyprocentantyprocent

0 1

Przyłączam się. Niech raz na zawsze zniknie przyczyna tragedii ludzkich, za dużo przez alkohol mamy nieszczęść. 12:37, 18.06.2021


Tak bardzo znaneTak bardzo znane

16 10

Znane? Dzięki temu artykułowi dowiedziałem sie o istnieniu tego piwa 15:21, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GuGu

9 4

Kto nie pił Brackiego ten nie pił prawdziwego piwa. 17:04, 17.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Arek piwoszArek piwosz

0 0

I widać iż portal nie ma o czym pisać bo kto w Mielcu pił piwo Brackie? Co ma wspólnego browar w Cieszynie z naszym miastem? Nic więc szukanie sensacji na siłę. A gdy ktoś próbował się doszukać jakiś bibrofilskich koniugacji to tyle mamy ciekawych browarów w okolicy iż szkoda gadać...zdrowia 00:05, 25.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%