Zamknij
REKLAMA

PrestaShop - wygodne narzędzie dla sprzedawców w sieci

14:31, 29.06.2020 | materiały partnera

PrestaShop to działająca na zasadzie otwartego oprogramowania platforma do tworzenia sklepów internetowych. Umożliwia między innymi wystawianie produktów w różnych kategoriach, kontaktowanie się z klientami, przekazywanie płatności czy wiele innych funkcji, dzięki czemu stanowi znakomite rozwiązanie dla internetowych sprzedawców. Sprawdź, jak działa PrestaShop i jak sprawdzi się w twoim biznesie.

  1. Czym właściwie jest PrestaShop?

  2. Jakie możliwości daje PrestaShop?

  3. Moduły i integracje PrestaShop

  4. Czy PrestaShop sprawdzi się w twoim biznesie?

Czym właściwie jest PrestaShop?

PrestaShop to platforma przeznaczona do łatwego tworzenia i prowadzenia własnych sklepów internetowych. Oprogramowanie ma charakter otwarty, co oznacza, że można z niego korzystać bez opłat, a użytkownicy mają możliwość aktywnego włączenia się w rozwijanie platformy. Ogromną zaletą jest opcja importowania danych sprzedażowych i użytkowników oraz innych informacji ze sklepów opartych o inne oprogramowania (na przykład osCommerce), a także możliwość wdrażania dodatkowych funkcji poprzez tak zwane moduły i integracje - dodatkowe aplikacje, które pozwalają rozszerzyć funkcjonalność witryny, ułatwić użytkownikom poruszanie się po stronie czy połączyć sklep z innymi portalami (na przykład Allegro).

Jakie możliwości daje PrestaShop?

Oprogramowanie PrestaShop jest nieustannie rozbudowywane i ulepszane. Obecnie użytkownicy mają dostęp między innymi do takich funkcji, jak edytor WYSIWYG, administrowanie stroną, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych, udostępnienie różnych wersji językowych, wystawienie faktury VAT, obsługa transakcji (w tym korzystanie z kilku walut), katalogowanie produktów dostępnych w asortymencie, wyszukiwarka towarów czy śledzenie wysyłanych zamówień. Ponadto funkcjonalność  PrestaShop może zostać zwiększona poprzez zintegrowanie go z innymi serwisami i programami lub przez dodanie dodatkowych opcji w postaci tak zwanych modułów (specjalnych aplikacji, które po zainstalowaniu umożliwiają wprowadzenie przydatnych funkcji niedostępnych w podstawowej wersji). 

Moduły i integracje PrestaShop

Moduły i integracje PrestaShop to znakomity sposób na zwiększenie funkcjonalności oraz  komfortu prowadzenia sklepu internetowego opartego na tej platformie. Aby skorzystać z tych opcji, najlepiej jest wybrać usługi profesjonalnej firmy, która zapewni fachowe oprogramowanie oraz wsparcie na każdym etapie prac. Wśród dostępnych modułów rozszerzających funkcjonalność sklepów opartych o PrestaShop znajdziesz aplikacje związane z marketingiem i reklamą, wspierające administrowanie stroną, upraszczające wprowadzenie klauzul i rozwiązań prawnych, ułatwiające optymalizację pod kątem SEO, poprawiające nawigację i wygląd strony czy dotyczące płatności i dostaw zamówień do klientów. Możliwe jest też zintegrowanie twojego sklepu z takimi programami i portalami jak Allegro, Google Shopping, Ceneo, Skąpiec.pl, oprogramowaniami związanymi z obsługą hurtowni, przewoźnikami i platformami kurierskimi (DHL, SendIT) oraz wieloma innymi. Firmy zajmujące się modułami i integracjami PrestaShop często oferują również możliwość dodatkowego spersonalizowania sklepu, na przykład za pomocą stworzonej na zamówienie szaty graficznej. Można też skorzystać z ich pomocy, jeżeli chcesz przenieść swój sklep internetowy z innej platformy do PrestaShop.

Czy PrestaShop sprawdzi się w twoim biznesie?

 

PrestaShop to wygodne, tanie i komfortowe narzędzie dla osób, które chcą założyć własny sklep internetowy. Dużym plusem platformy jest opcja samodzielnego uruchomienia i prowadzenia portalu handlowego przy jednoczesnej możliwości skorzystania w razie potrzeby z profesjonalnego wsparcia, które oferowane jest przez firmy zajmujące się tworzeniem modułów i integracji PrestaShop oraz przenoszeniem danych z innych platform.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA