Zamknij

Dekoracyjne szkło w aranżacji wnętrz

18:45, 01.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18:46, 01.06.2020

Szkło we wnętrzach jest stosowane od lat, z biegiem czasu zmieniając nieco zakresy funkcjonalności - od czysto użytkowego do dekoracyjnego. W ostatnich latach widać wyraźny powrót szkła do mieszkań i domów, z wykorzystaniem jego typowo praktycznych właściwości w połączeniu z szeroką gamą możliwości zdobniczych. Pasuje do każdego stylu wnętrza, poczynając od nowoczesnego po staroświeckie i stylowe oraz do każdego materiału wykończeniowego - metalu, drewna i betonu.

Gdzie je można zastosować?

Ozdoba i ochrona w kuchni.

Furorę robi zastosowanie szkła dekoracyjnego w kuchni. Szklane, szerokie panele umieszczane są na ścianie między kuchennym blatem roboczym a ścianą z zawieszonymi szafkami. Te miejsca, szczególnie za kuchenką są wyjątkowo trudne do czyszczenia i jednocześnie bardzo szybko się brudzą. Odpryskujący tłuszcz i resztki spożywcze osadzają się na ściankach i fugach między kafelkami z czasem powodując nieestetyczne zacieki. Mycie szklanego panelu jest niekłopotliwe. Dodatkowo są one wykonane ze specjalnego szkła, odpornego na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur.

Wybór wzorów na panelach jest nieograniczony, a wielu producentów oferuje indywidualny dobór grafiki zgodnie z preferencjami klienta. W bardzo prosty i szybki sposób można całkowicie zmienić styl kuchni, umieszczając w niej tylko szklane panele - z grafiką roślinną, morską, aranżacjami rodem z małych kawiarni lub imitującymi fabryczny design.

Powrót luksferów do łazienek i korytarzy.

Szkło dekoracyjne to również nowoczesne luksfery, kiedyś wszechobecne, dziś triumfalnie wracają do łask. Ich docenianym na nowo walorem jest przepuszczalność światła. Wszędzie tam, gdzie jest konieczność podzielenia pomieszczenia na strefy bez utraty poczucia przestrzeni i światła luksfery się świetnie sprawdzą. Można w ten sposób oddzielić w łazience małą, luksferową półścianką toaletę od części kąpielowej lub fragment korytarza prowadzącego do wnętrza domu od części z garderobą.

Co ważne, ścianki z luksferów mogą mieć różne kształty, np. owalne lub falowane, co stanowi niesłychanie ciekawy element aranżacyjny i zdobniczy.

Dzisiejsze luksfery są zupełnie inne, niż te dawniejsze. Przede wszystkim są lżejsze - wewnątrz jest powietrze, tym samym lepiej izolując ciepło. Mają różną przepuszczalność światła i ogromny wybór kolorów. Inna technika montowania powoduje, że nie trzeba używać grubych warstw spoiwa łączącego.

Przesuwne, szklane ścianki działowe.

W wielu mieszkaniach oddziela się fragmenty pomieszczeń przesuwnymi ściankami działowymi. Niezwykle ciekawie wygląda umieszczone w przesuwnych drzwiach szkło dekoracyjne. Nadaje podzielonemu pomieszczeniu lekkość i jednocześnie zapewnia odpowiednią ilość światła. Szkło dekoracyjne może być matowe, półmatowe, z wykorzystaniem wzorów roślinnych lub stylizowanej grafiki. Bardzo efektowne i proste jest oddzielenie w ten sposób części sypialnej mieszkania od użytkowej.

Szklane drzwi wejściowe.

W wielu domach wolnostojących w drzwiach wejściowych zamiast popularnego wizjera, małego oczka do sprawdzania, kto jest na zewnątrz montuje się większe, lub mniejsze elementy szkła dekoracyjnego. Jest to nie tylko wygodne, lecz również pełni bardzo elegancką funkcję zdobniczą. Szklane, duże wizjery mogą mieć różne kształty - od owalnych po prostokątne, umieszczone wzdłuż drzwi. Bardzo ciekawie wieczorami przesącza się przez nie sztuczne światło, łagodnie i delikatnie rozświetlając ganek lub schody wejściowe.

Szkło dekoracyjne w aranżacji mieszkań i domów ma praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Podstawową zaletą jest przepuszczalność światła, która daje wrażenie przestrzeni. Pozwala jednocześnie na szybką zmianę stylistyki wnętrza, bez konieczności dokonywania kłopotliwych i kosztownych remontów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%