Zamknij
REKLAMA

Plakat - czy to dobry pomysł na prezent?

13:02, 25.04.2019 | Materiał partnera
Źródło: Adobe, 221389004

Z pewnością słysząc słowo “plakat” przychodzi Ci na myśl rozwieszona kartka informacyjna na ścianie, murze czy słupie ogłoszeniowym. Zastanawiasz się: Jak plakat może być prezentem? Design i wnętrzarstwo przez wiele lat ewoluowało i dziś plakaty z grafiką czy napisami mogły dumnie wkroczyć w naszą przestrzeń mieszkalną, stając się tym samym świetnym pomysłem na prezent. Sprawdźmy co proponują nam producenci.

Od obrazu do plakatu

Niegdyś ściany naszych domów udekorowane były obrazami przedstawiającymi krajobrazy, martwą naturę lub portrety bliskich. Dziś, choć nadal ta dziedzina sztuki jest popularna, w większości domów możemy spotkać się z oprawionymi w ramę plakatami. Jest to estetyczna, niebywale nowoczesna i o wiele tańsza alternatywa dla dzieł na płótnie. W sklepach można znaleźć zarówno plakaty z napisami, motywacyjnymi hasłami, przedstawiające zwierzęta czy naturę, jak i postacie z filmów i seriali, znane osobistości i wiele, wiele innych. Wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu każdy znajdzie idealny plakat zarówno do salonu, sypialni, jak i pokoju dziecięcego. Nietuzinkową oprawą ściany może stać się klasyczny czarno-biały poster z cytatem ulubionego aktora lub muzyka.

Standardowo plakaty z nadrukiem występują w kilku najpopularniejszych rozmiarach tj. A4 (210mm x 297mm), A3 (297mm x 420mm), 30x40 (300mm x 400 mm), 40x50 (400 mm x 500 mm), 50x70 (500mm x 700 mm) oraz 61x91 (610mm x 910mm). To bardzo ważne, aby odpowiednio wybrać rozmiar plakatu, ponieważ nie tylko rodzaj nadruku powinien być dopasowany do wnętrza, ale również jego wielkości. Nie powinien on przytłaczać ani także być zbyt małym względem innych elementów dekoracyjnych. W zależności od tego dla kogo poszukujesz prezentu musisz również rozważyć jego kolorystykę. Najlepsze sklepy oferują zarówno czarno-białe plakaty, jak i również kolorowe, pastelowe oraz z nadrukiem fotograficznym.

Komu i na jaką okazję można wręczyć w prezencie plakat z nadrukiem?

Pierwszą okazją, jaka z pewnością przeszła Ci do głowy jest parapetówka. I rzeczywiście, plakat jest idealnym prezentem dla osób świętujących wprowadzenie się do nowego mieszkania. Pozytywne wrażenie na gospodarzach zrobisz podarowując im plakat z widokiem gór, lasu czy kwiatów, wręczając czarno-białe zdjęcie urokliwej kobiety lub pewnego siebie mężczyzny, jak również dając plakat przedstawiający ich zamiłowanie do wycieczek rowerowych, gotowania czy muzyki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodze, by postawić na żartobliwe obrazki i napisy, które od progu będą rozbawiać przybywających do nich gości.

W renomowanych sklepach, oprócz plakatów na parapetówkę, można znaleźć wiele propozycji np. na Walentynki, Dzień Chłopaka, urodziny dziecka czy plakaty na prezent imieninowy dla mamy, czy przyjaciółki. Świetnym pomysłem jest również zamówienie metryczki w formie plakatu z okazji narodzin dziecka. Metryczka urodzinowa zawierać będzie imię dziecka, datę urodzenia, wzrost oraz wagę. Taki prezent niewątpliwie zawiśnie na ścianie na długie lata. Jednym ze sklepów, który zasługuje na wyróżnienie jest Scandiposter, która oprócz plakatów na sprzedaż oferuje także darmowe plakaty do samodzielnego wydrukowania, które mogą ozdobić Twój salon lub pokój dziecka.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA