Zamknij
REKLAMA

Fotowoltaika – na co zwrócić uwagę?

09:39, 25.05.2022 | Materiał partnera

Kupowanie i wybranie domowego systemu fotowoltaicznego to trudna i złożona decyzja. Pojawia się wiele pytań. Czy system będzie opłacalny? Czy oszczędność energii zrekompensuje koszty instalacji? Przed zakupem instalacji warto przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom.

 

Panele fotowoltaiczne  – zasięgnij opinii znajomych i sąsiadów

Zapytaj znajomych, sąsiadów lub, którzy zainstalowali fotowoltaikę. Często najlepsze porady dotyczące zakupu paneli słonecznych są dostępne na wyciągnięcie ręki. Twoi bliscy będą mogli opowiedzieć Ci o swoich doświadczeniach i być może ostrzec Cię przed problemami, które mogą się pojawić. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wydatków i oszczędzisz nerwów.

Fotowoltaika – wybór producenta i gwarancja

 

Zwróć uwagę na to, jakie gwarancje oferuje producent paneli. Jeśli producent jest renomowany, a okres gwarancji na panele jest znaczny i wynosi co najmniej 25 lat, możesz rozważyć zakup systemu. Gwarancja na produkt to nie wszystko. Jeżeli to znany producent bez problemu dotrzesz do realizacji z wykorzystaniem jego paneli. Będzie to kolejne źródło informacji o produkcie. Oprócz wyboru producenta paneli ważny jest wybór firmy montującej system. Jeżeli panele z jakichś powodów ulegną awarii, a będą źle zainstalowane to producent może odmówić wykonania gwarancji. Fotowoltaika Wrocław od Talo Energy to wysoka jakość i atrakcyjna cena. Firma od lat specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu gwarantuje odpowiedni poziom usługi i solidność wykonania.

Panele słoneczne – nie kieruj się tylko ceną

 

Jeśli znalazłeś ofertę, gdzie zapłacisz znacznie mniej, niż za inny system o podobnej wielkości i mocy to może być to instalacja wątpliwej jakości. Wysokiej jakości sprzęt i instalacja musi mieć odpowiednią wartość tak jak w przypadku wszystkich innych zakupów.  Porównaj komponenty i okresy gwarancyjne i sprawdź w firmie dostarczającej instalację. Podczas gdy duże, dobrze ugruntowane firmy mogą pozwolić sobie na niższe ceny dzięki dużemu popytowi na ich produkty, inne firmy często redukują koszty i oszczędzają na jakości.

Montaż paneli słonecznych

 

Upewnij się, że dach, czy inne miejsce, gdzie ma być zainstalowana fotowoltaika spełnia warunki bezpieczeństwa. W końcu nie chcesz, aby Twój system uległ uszkodzeniu podczas burzy lub porywistego wiatru. Ważny jest tu wybór odpowiedniej firmy, która posiada odpowiednie certyfikaty i daje gwarancje na swoje usługi.

Fotowoltaika - wydajność falownika solarnego

 

Inwerter solarny to najprościej mówiąc skrzynka między panelami a podłączonymi do systemu urządzeniami, która przekształca prąd stały z paneli słonecznych na prąd zmienny używany przez sieć elektryczną. Nie wszystkie falowniki solarne są takie same, a wydajność inwertera będzie miał ogromny wpływ na opłacalność inwestycji. Oczywiście im bardziej wydajny falownik, tym lepiej. Mniej energii elektrycznej zostanie zmarnowane w postaci ciepła podczas konwersji prądu stałego na prąd zmienny. Wybierając fotowoltaikę do swojego domu zwróć uwagę na ten ważny aspekt.

Panele fotowoltaiczne - nie decyduj się od razu na pierwszą ofertę

 

Zawsze dobrze jest zebrać kilka ofert na zakup i montaż fotowoltaiki. Ceny mogą znacznie różnić się między firmami oferującymi podobne usługi. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, nie daj się zwieść cenie, ponieważ gorsze komponenty mogą obniżyć początkowe niższe koszty systemu. Jednak na dłuższą metę będą kosztować cię znacznie więcej. Pieniądze wydasz na naprawy  i awarie, które przy gorszym jakościowo systemie częściej mogą się pojawić.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%