Zamknij
REKLAMA

Co pan Prezydent Wiśniewski przywiózł mielczanom z Gdańska?

14:19, 04.07.2019 | A.T
Skomentuj
REKLAMA

Pan prezydent Wiśniewski wziął udział w zlocie samorządowców w Gdańsku, którego to celem było wypracowanie podwalin dla ruchu opozycyjnego w stosunku PiS, a wspierającego bardzo nadwątlone siły rozpadającej się Koalicji Europejskiej.
Przewodnią jego myślą było wystawienie do Senatu znaczących postaci spośród samorządowców, tak by przejąć Senat i zablokować PiS, który najpewniej wygra Sejm.

Pan prezydent Wiśniewski jest opozycją w stosunku do PiS – u i jego prawem jest tworzyć koalicje z kim zechce. Także z Tuskiem.

Mnie bardziej interesuje inny aspekt tej wizyty, na temat którego nikt nie snuje rozważań, dlatego pozwolę przemówić mojej wyobraźni.
Rozczuliłem się tym pięknym zdjęciem przystojnego pana prezydenta Wiśniewskiego i wtulonej w niego pięknej pani prezydent Dulkiewicz. Zdjęcie jak z dobrej randki.
Po rozczuleniu przyszło jednak pytanie i wątpliwość: a za co pan Prezydent dziękuje pani Prezydent?

„Miałem dziś niezwykłą okazję reprezentować nasze miasto podczas obchodów Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku. Dziękuję Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz za serdeczne przyjęcie i za możliwość uczestnictwa w tym jakże ważnym wydarzeniu”.

Na ogół w „gości” jeździmy, szczególnie tak daleko,  do ludzi, z którymi „jest nam po drodze”. Którzy wyznają podobne poglądy, z którymi coś nas łączy, choćby poglądy na wspólne sprawy.
Ufać mi tylko pozostaje (i ufam), ze panu Prezydentowi, w przeciwieństwie do pani prezydent Dulkiewicz, nie podobała się gdańska homo-parada z waginą niesioną jak monstrancja.

Oczywiście, pan Prezydent jest reprezentantem Mielca i wszędzie nasze miasto reprezentuje, nawet jak reprezentuje – jak w tym przypadku w Gdańsku – tylko część mieleckich wyborców.
Ja, jako stary „komuch” wywiedziony z opcji politycznej zbliżonej do popierającej pana Prezydenta, nie świętowałem dnia 4 czerwca. Jakoś tak trochę mnie bulwersuje fakt, że 4 czerwca świętował wraz z „Władkiem” Frasyniukiem sam „Olek” Kwaśniewski. To prawie tak samo, jak Angela Merkel świętuje wyzwolenie Niemiec przez aliantów od okupacji „nazistów”. Ale tak to się w tym świecie wszystko poprzestawiało. Bo PiS też nie za bardzo świętował.

Powiem więcej: mnie, po ostatnich wydarzeniach i tęczowych homo-paradach w Gdańsku a potem w Warszawie, 4 czerwca już prawie wyłącznie będzie się kojarzył z homo-paradami i tęczowym terrorem mniejszości nad większością. Tym bardziej że włodarze miast, którzy tam przyjechali, zadeklarowali walczyć z wykluczeniami. W języku nowoczesnej lewicy, z która i pana Prezydenta kojarzę, oznacza to popieranie tęczowych homo-parad i żądanie małżeństw i adopcji dla homoseksualistów.

I w świetle powyższego trudno bym nie zapytał sam siebie, i nie rzucił tego pytania w przestrzeń medialną, czy ta wizyta pana prezydenta Wiśniewskiego będzie miała jakiś efekt dla Mielca. A jeśli, to jaki? Czy taki, o jakim marzy nowoczesna lewica? A może dalej nie będzie się nic działo, będzie cicho sza?

Bo jak do tej pory widzę, publicznie pan Prezydent stara się nie zajmować stanowiska w żadnej istotnej dla mielczan kwestii. Wymuszona przez PiS reakcja na działania pana Myśliwca, o niczym nie świadczy.
Jak kiedyś Wałęsa, jest za, a nawet przeciw. Przykładem tego jest ogłoszona w mediach – ale zaobserwowana też przeze mnie na spotkaniu Prezydenta z mieszkańcami – walka Urzędu Miasta i pana Prezydenta z inwestorem, który chce wybudować nadajnik telefonii komórkowej. Jakaś krzykliwa grupa mielczan jest przeciw, to pan Prezydent też jest przeciw. Mimo wyjaśnień dyrektora od infrastruktury, że wniosek jest prawidłowy, emisja w normie, czyli tysiące razy mniejsza od tej, która protestujący mają u siebie w domu. A chcemy być „smart city” i wprowadzać łączność 5G. Ot, paradoksy nowoczesności.

Przypominając, że dla niektórych nowoczesność to jest paradowanie z genitaliami na widoku publicznym  na homo-paradzie lub popieranie takich ekscesów,przy jednoczesnej wierze we wszystkie czary mary i przesądy, prócz wiary w Boga, chcę wierzyć, że taka nowoczesność nie dotyczy to Mielca.

Ale wróćmy do mojego pytania.
Nasze „bardzo nowoczesne” rady miasta i powiatu jak na razie nie zdecydowały się na otwarte poparcie marszów tzw. równości. Jednak boją się proboszczów i biskupa.  Ale też nie zajęły żadnego stosunku np. do propozycji środowisk lgbt edukacji seksualnej dzieci. Chociaż zrobił to sejmik województwa.
To trudny temat, łatwiej iść za krzykaczami i być przeciwko masztom. A tak naprawdę to co nas zabije, to destrukcja społeczna, to niszczenie podstaw naszej kultury, to chodzenie na sznurku lewackich mediów, polskich i zagranicznych.

Jak może mniej dziwię się stanowisku środowiska politycznego pana Prezydenta, swoistemu politycznemu kogel-mogel, od działaczy opozycji, przez PSL, byłe SLD, przybudówkę PO, coś jak K15, do niepisowskich działaczy zbliżonych do Kościoła, i jeszcze mniej samemu panu Prezydentowi, który czasów komuny nie za bardzo pamięta, tak bardzo dziwię się radnym PiS, którzy chyba wystraszeni jak cholera, zamilkli. A może nowoczesny świat też już ukształtował ich na swój obraz i podobieństwo. Tylko się do tego nie przyznają.

Wiec ponownie zapytam sam siebie: jaki będzie efekt wizyty Prezydenta w Gdańsku? Czy obudzi mielecki PiS?

(A.T)

Od kilkunastu lat felietonista mediów mieleckich. Pisze o sprawach lokalnie aktualnych i ogólnie uniwersalnych. Twórca wierszy i bajek. Inżynier. Członek ZLP.

Andrzej Talarek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (30)

:/:/

14 11

Młody konkurent "felietonista" napisał swe dzieło, więc guru języka ojczystego musiał go prześcignąć i spłodził kolejne swoje. Ta twarz z miniaturki MUSI być na pierwszym miejscu i już. Przekaz w treści jak zwykle zerowy. 17:12, 04.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RhymesRhymes

9 4

No właśnie... O czym właściwie jest ten felieton?
17:41, 04.07.2019


Za nicZa nic

22 14

Już po podaniu informacji, że prezydent Wiśniewski był w Gdańsku i pokazał piękne zdjęcie z panią Dulkiewicz napisałem króciutko, że jest pewno przygotowywany do startu w wyborach do sejmu lub senatu. On nie musi mówić, jakie wartości wyznaje, robiąc sobie to piękne zdjęcie jednoznacznie się określił. Jest w obozie totalnych i w dodatku wspiera panią Dulkiewicz w jej działaniu, dążeniu do oderwania Gdańska od Polski, stworzenia z Gdańska "Wolnego miasta Gdańsk", znanego z przed wojny. Jak można inaczej rozumieć , że Westerplatte nie należy do państwa, lecz do Gdańska ? Wracając do prezydenta Wiśniewskiego, jest on od początku forowany przez totalnych . Jeszcze praktycznie nie rozpoczął swojej prezydentury a już został wybrany do jakiegoś zgromadzenia prezydentów miast polskich. Nie wiem kiedy i czym się zasłużył, czy jako nauczyciel WF w szkole, czy jako szkolny dyrektor. Dla mnie jest bardzo zagadkowym, kto, jak go znalazł, zaprosił na centralne uroczystości totalnych w Gdańsku. Awans niesamowity i niesamowicie zastanawiający. Felieton powyższy podoba mi się. Ci którzy nie wiedzą o czym jest powinni wrócić do szkoły podstawowej by nauczyć się czytać ze zrozumieniem. 20:00, 04.07.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Ja również Ja również

6 2

Jestem na tak, felieton fajny. 23:05, 04.07.2019


zxszxs

2 6

ZA nic, napisałeś wszystko ok ale czepię się jednego zdania. Mam inne zdanie na temat Westerplatte. Ciekawe co by było jakby tak wpadł do Mielca warszawski PIS z Morawieckim na czele i powiedział. Od dziś Pałacyk Oborskich nie jest częścią Mielca - zrobimy sobie tam muzeum a wam nic do tego. Ciekawe czy w Mielec podkuliłby ogon czy też zaczęłyby się jakieś opory społeczne. Czy stwierdziłbyś wtedy że Wiśniewski dąży do powstania wolnego miasta Mielec i nie utożsamia się z naszą polskością ? Uważam że tak nie można, na pewno dało się to rozwiązać nie zabierając Westerplatte spod skrzydeł miasta. 07:42, 06.07.2019


karmakarma

4 1

No ale z drugiej strony jeśli p. Dulkiewicz marzą się czasy "przedwojenne" to Westerplatte należało wtedy do Polski, a nie do Wolnego Miasta Gdańsk. 23:07, 08.07.2019


jsjs

2 0

Zawsze mnie zadziwia że otwierają paszę, devoci, dewianci intelektualni, pasożyty it.. itd.. w sprawach o których nie mają pojęcia a już zupełnym kuriozum jest to, że pomimo CELIBATU nie może być księdzem homoseksualista/taki co się przyzna bo jak w zaparte to jak najbardziej może/ bo tak na logikę co ma orientacja seksualna jeżeli jest celibat ?? jeden się będzie hetero ślinił widząc kobietę drugi faceta . Przypominam nieukom w kieckach , że odmienna orientacja seksualna to norma tak nieuki skoro 3 do 7% populacji ssaków ma odmienną orientację seksualną a Bóg stworzył nas na obraz i podobieństwo swoje to znaczy, ze tak ma być !!! 20:37, 18.07.2019


Za nicZa nic

2 0

Do zxs.Gdyby "warszawski PIS, z Morawieckim na czele" , takiego nie ma, ale myślę, że chodziło ci o PIS z Kaczyńskim na czele, gdziekolwiek weszło i chciało bezprawnie zabrać jakiś teren, czy budynek , byłbym zdecydowanie temu przeciwny. Gdyby ktoś chciał zabrać w Mielcu Pałacyk Oborskich w dzisiejszym stanie byłbym również przeciwny. Natomiast gdyby Pałacyk ten był ruiną , "zagospodarowaną przez pijackie meliny, z powybijanymi oknami, leżącymi w nim śmieciami, butelkami po piwie i winie, a ktoś chciałby doprowadzić go do dzisiejszego stanu, byłbym bardzo za przejęciem go. Westerplatte, to nie jest pamiątka "Wolnego miasta Gdańska" , jest to pamiątka heroicznej walki polskich żołnierzy, pamiątka napaści Niemiec na Polskę. W jakim jest stanie chyba pani czy pan widział to w telewizji. Odpowiada to mojemu opisowi bezpańskiego Pałacyku Oborskich. To nie PIS chce przejąć , to władze państwowe chcą go przejąć by nie doszło do całkowitej dewastacji tego naturalnego pomnika bohaterstwa żołnierzy polskich i pamiątki rozpoczęcia napaści Niemiec na Polskę ostrzałem z krążownika, który z "przyjacielską wizytą " zawitał do Polski. Pamiątka ta powinna być zachowana niezależnie od tego kto Polską będzie rządził, czy PIS , czy PO, czy jakakolwiek koalicja. 18:21, 20.07.2019


WTFWTF

8 5

Endrju ,łot ju tokin ebaut?Łot is jor poit!:)? 00:45, 05.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

The bestThe best

1 2

De best koment ewer???? 18:38, 06.07.2019


WRLWRL

0 0

Simpyl as fak... kesz, many, jabłka, banany! 11:23, 17.07.2019


bb

10 6

tęczowy terror! wezwijcie antyterrorystów!!! Na szczęście autor jest czujny 19:00, 06.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielcokMielcok

10 6

Mielec miasto gdzie rozwija się internet jak na skrzydłach ... tu parady LGBT niestety nie będzie , korowody za dębową skrzynką bardziej .Zamiast internetu ludziom potrzeba tablic gdzie przeczytają kto umarł i ile żył , cud że bibloteka jest . 09:27, 07.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cccc

8 13

Oj p.Talarek starzejemy się,czas odpocząć-nie męczyć ludzi 11:45, 08.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MielcokMielcok

5 3

mnie nie męczy ten felieton , wręcz przeciwnie , zmęczył mnie za to komentarz , i nawet autor też zmęczony bo sie mu nie chciało nawet normalnego nicku wymysleć ...siądz sobie zdejmij kapcie nie męcz klawiatury ...:) 09:33, 09.07.2019


KazekKazek

4 3

DUCHA ADAMOWICZA ??? 09:26, 14.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KaziaKazia

1 0

Albo garść bursztynow zebranych o poranku... 21:12, 16.07.2019


kotekkotek

11 4

Nie osiągnoł nic w sporcie , dla Mielca nic nie robi totalne ZERO może parade ciot zorganizuj
10:11, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSWMSW

7 4

Ewidentnie widać chemię między nimi ale żeby w windzie? Czy czeka ją teraz rozbiór ? Ma w planie kilkanaście "pozycji" które pokazała publicznie nam Polakom .Nie wiem co na to pan jaśnie nam panujący z Mielca ,ale widać podniecenie na zdjęciu.!Ja bym tej baby nawet kijem nie ruszył. 06:56, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bolobolo

3 5

Chodzi na sznurku polskich i lewackich mediów..... jakie to twórcze przemyślenia 10:27, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

SzczSzcz

2 3

Tfuuu! 11:11, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyznawcaWyznawca

4 4

O Panie Boże jak możesz pozwolić żeby z tak pobożnej i wielbiacej zacofanie ktoś mógł wizytować bastion wolnej myśli i jeszcze wizytować i zdjęcia sobie robić z tą Dulkiewicz co to ma rozum mężczyzny serce kobiety wierzy w Boga i jeszcze potrafi myśleć i bronic tego co już dawno przestało być w Polsce cnota czyli zwykłej ludzkiej przyzwoitości.Panie Talarek to co Pan piszesz to zwykły bełkot człowieka który nie bardzo wie co z sobą zrobić i stoi w rozkroku jak onegdaj Tusk co skwapliwie zauważyła Nelly Rokita też tęgiego mózgu jak Pan. 16:40, 17.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jsjs

1 1

Zawsze mnie zadziwia że otwierają paszę, dewoci, dewianci intelektualni, pasożyty it.. itd.. w sprawach o których nie maja pojęcia a już zupełnym kuriozum jest to, że pomimo CELIBATU nie może być księdzem homoseksualista/taki co się przyzna bo jak w zapare to jak najbardziej może/ bo tak na logikę co ma orientacja seksualna jeżeli jest celibat ?? jeden się będzie hetero ślinił widząc kobietę drugi faceta . Przypominam nieukom w kieckach , że odmienna orientacja seksualna to norma tak nieuki skoro 3 do 7% populacji ssaków ma odmienną orientację seksualną a Bóg stworzył nas na obraz i podobieństwo swoje to znaczy, ze tak ma być !!! 20:37, 18.07.2019


pieniążekpieniążek

5 3

Panie Talarek,pana czas bezpowrotnie odszedł-nie męcz Pan ludzi. 10:12, 23.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolokolo

5 3

Przecież wiadomo cel jest jeden zniszczyć PIS kawę wypili pojedli a my zwykli obywatele za to zapłaciliśmy .Ciekawe jakie pomysły z gdańska pan przywiózł 07:28, 24.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

dokolodokolo

0 0

Zamiast hali sportowej wybudować kościół-pasi? 08:31, 24.07.2019


jsjs

0 0

Zło się nie niszczy tylko wypala gorącym żelazem 23:09, 03.08.2019


BrysBrys

6 2

To kiedy marsz Lesbijek, Gejów, Biseksualistów i Transwestytów? w Mielcu. Rozumiem ,że Truskolaski był pierwszy kolejce do wykonania zadania. Nieźle mu poszło. 12:38, 29.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Za nicZa nic

5 1

Wprawdzie jak dotąd pan Prezydent Wiśniewski nigdy nie odpowiedział mi na zadane pytania, jednak nie ustaję w zadawaniu pytań, mając nadzieję, że może jednak kiedyś odpowie staremu już człowiekowi, lecz nie będącemu na świeczniku uznawanym przez byłych komunistów, ich potomków i przylepionych do nich. Pytam teraz pana Prezydenta czy akceptuje postępowanie osoby z nim zaprzyjaźnionej i bliskiej mu jak wdać na załączonym do felietonu zdjęciu, w sprawie hucznego, ze śpiewem i tańcami razem z delegacją niemiecką obchodzenia rocznicy napaści Niemiec na Polskę ? Jeśli nie, czy wysłał taki sprzeciw do swojej przyjaciółki pani Dulkiewicz, prezydent Gdańska ? 23:54, 01.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSWMSW

0 0

Jacy podobni do siebie -to rodzina?? Widać że zakochani. 15:56, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA