Zamknij
REKLAMA

Ośrodek Zdrowia w Tuszowie Narodowym przekazany do remontu

13:02, 19.02.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W piątek nastąpiło oficjalne przekazanie do remontu budynku Ośrodka Zdrowia w Tuszowie Narodowym firmie, która wygrała przetarg na jego rewitalizację.

W przetargu wzięło udział dziewięć firm. Do realizacji zamówienia wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Zakład Remontowo-Budowlany „MALBUD” Józef Dolot z Mielca – cena brutto 1 599 000 zł.

Oprócz tej kwoty, zaplanowano też dodatkowe środki na wyposażenie, na co ogłoszony zostanie odrębny przetarg. Według planu prace potrwają do końca sierpnia br.

Przypominamy, że gmina na zadanie otrzymała dotację w kwocie 1 920 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Inwestycja ta była od wielu lat oczekiwana przez mieszkańców i znacznie poprawi jakość świadczonych usług medycznych oraz umożliwi wzbogacenie oferty Ośrodka Zdrowia. Było to jedno z zadań ujętych do realizacji w Gminnej Strategii Rozwoju – mówi wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

AcoAco

3 0

Z rzekami? 19:33, 19.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NoNo

1 0

Też do remontu! 19:34, 19.02.2021


TuszowianinTuszowianin

6 5

I super. Spoko firma z doświadczeniem.
Bardzo dobrze że w końcu to będzie odremontowane.
Powodzenia dla firmy wykonawczej i gratulacje dla Gminy za pozyskanie środków. 20:20, 19.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Inspektor GadżetInspektor Gadżet

1 2

Malbud spoko firma ?! 🤣🤣🤣🤣🤣
Zyczymy inwestorowi wytrwałości, cierpliwości i wyjątkowej odporności ma stres 🙂 07:06, 20.02.2021


MieszkaniecMieszkaniec

7 1

Na kiedy zaplanowano remont po remoncie ?? 21:18, 19.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

5 1

Czy remont obejmie również prywatne mieszkanie ?????
Czy p.Rzepkowie wyremontują za swoje dudki ??
Panie wójcie morze przyszedł już czas na wymianę lekarzy w przychodni ,bo poziom leczenia jest fatalny...nie da się leczyć wszystkich schorzeń vibovitem i amolem..... !!!!!!! 06:57, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

1 0NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ- OŚRODEK ZDROWIA w TUSZOWIE NARODOWYM Spółka Jawna. Takie zakłady świadczące usługi w zakresie lecznictwa mają zawarte kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pokrywa koszty tych usług. Pacjenci korzystający z takiej usługi nie ponoszą związanych z nią kosztów. gmina ma umowę najmu lokalu użytkowego, - czy za każdy miesiąc gmina obciąża fakturą za czynsz, energię czy też to refakturuje. W budynku znajdują się mieszkania, w których  mieszkają lekarze (obecnie osoby prywatne - czy płacą czynsz) oraz pomieszczenia - gabinetu stomatologicznego (prywatna praktyka). Czy umowy najmu są zgodna z ustawą o działalności leczniczej?
Faktem jest , że w/w są najemcą gminnego budynku wespół z innymi użytkownikami i wszyscy powinni płacić czynsz. Jakakolwiek ocena nie jest możliwa bez zapoznania się z umowami najmu lokali. Dotyczy to zarówno umowy wiążącej lekarzy z gminą, jak i umów dotyczących mieszka. Brzmienie art. 54 ust. 1 u.dz.l. uległo modyfikacji i obecnie obejmuje także mienie będące przedmiotem praw obligacyjnych co wyraża się sformułowaniem: "Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej gospodaruje posiadanym mieniem." Czy gmina mimo wynajmu całego budynku ,osobno wynajmuje mieszkania i gabinet. To wydaje się właściwie niemożliwe. Ale gdyby tak było, to faktycznie taki stan prawny jest niewłaściwy i oznacza wyrządzanie od lat szkody poprzez uszczuplenia. Sesje są transmitowane i konieczne jest sprecyzowanie opisu stanu faktycznego oraz wnikliwa analiza dokumentów, między innymi poprzez ocenę przedmiotu najmu określonego umową tak aby mieszkańcy wiedzieli, że jest to ich ośrodek zdrowia, na niego idą ich podatki i tu powinni mieć zapewnione leczenie. Większość leczy się w innych ośrodkach z wiadomych wszystkim przyczyn.


11:22, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć mam na imię Monika, jeśli chcesz poznać moc namiętności i zostać moim Panem, napisz do mnie. Zapraszam na gorące chwile uniesień w zaciszu mojego domu lub hotelu. Jestem szaloną studentką szukającą przygód, chętnie poznam miłego Pana w celu wspólnego spełniania fantazji. Złap mnie na http://panieonline.pl/monia89
Mój nick to Monika89. Do zobaczenia ;)
14:48, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ok w TuszówieOk w Tuszówie

0 0

Najlepsi lekarze to ślepi i głusi. 15:11, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%