Zamknij
REKLAMA

Róg znów w ringu! Emocje do ostatnich sekund!

20:56, 13.05.2022 | PC
REKLAMA

Drugą zawodową walkę stoczył bokser klubu Iryda Mielec Paweł Róg. Podczas gali Babilon Boxing Show rywalizował z Oskarem Gajcowskim z Wałbrzycha. Starcie trwało cztery rundy i rozstrzygnięte zostało dopiero przez sędziów.

Mielczanin Róg stawia pierwsze kroki w boksie zawodowym, w którym dotychczas stoczył jedną walkę - zwycięską. Starcie z Gajcowskim 13 maja w Jaworznie było dla obu drugą przygodą z profesjonalną galą. Ich walka otwierała galę Babilon Boxing Show.

Walka toczona była przez cztery rundy, w szybkim tempie. Lepiej zaczął mielczanin. Dominował w pierwszej rundzie i można było odnieść wrażenie, że spokojnie pokona wyższego rywala. Gajcowski jednak przeczekał i w czasie trzeciej rundy zaczął częściej trafiać. Do zdecydowanej ofensywy ruszył w ostatniej rundzie, jakby wiedział, że musi być aktywny, by uratować swoje zwycięstwo.

W ostatniej odsłonie tego starcia Róg miał spore kłopoty, po trafieniu w tułów był też krótko liczony. Czwarta runda zdecydowała o wyniku całej walki. Trzej sędziowie jednomyślnie uznali za zwycięzcę Oskara Gajcowskiego, ale różnica była minimalna, sędziowie punktowali 38:37 na korzyść wałbrzyszanina.

To pierwsza wygrana zawodowa Oskara Gajcowskiego, pierwsza też porażka Roga. Boksera Irydy Mielec w Jaworznie wspierała spora i słyszalna grupa kibiców z Mielca. 

Walka transmitowana była na żywo na kanałach telewizji Polsat. 


 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%