Igrzyska Tokio 2020: historyczny wynik w olimpijskim debiucie zawodniczki Stali Mielec!

11:15, 06.08.2021 P.C Aktualizacja: 11:23, 06.08.2021
Skomentuj Fot. za TVP Sport Fot. za TVP Sport

Mielczanka Katarzyna Zdziebło zanotowała dzisiaj swój debiutancki start podczas Igrzysk Olimpijskich. Była jedyną reprezentantką Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów i zapisała się w historii polskiego chodu!

O 9:30 czasu polskiego rozpoczęła się rywalizacja w chodzie sportowym kobiet na 20 kilometrów podczas Igrzysk Tokio 2020. Trasa chodu sportowego została wyznaczona w Sapporo, a dzień rozpoczął się od rywalizacji mężczyzn na 50 kilometrów, którą sensacyjnie wygrał Polak Dawid Tomala.

Dla mielczanki, urodzonej w 1996 roku, był to absolutny debiut w Igrzyskach. Swój start na 20 kilometrów rozpoczęła bardzo spokojnie. Po 4. kilometrach była na 33. pozycji, ale powoli i sukcesywnie zaczęła się przesuwać w górę stawki.

W połowie dystansu zawodniczka LKS Stal Mielec plasowała się już na 20. pozycji, sześć kilometrów dalej szła już jako 16. chodziarka. Gdy minęła 18. kilometr była już trzy pozycje wyżej i zamierzała atakować czołową dziesiątkę, do której wówczas traciła 13 sekund.

Metę minęła ostatecznie na wysokiej 10. pozycji! Komentator TVP Sport Przemysław Babiarz aż krzyczał z radości i podkreślał, że to wynik historyczny - Katarzyna Zdziebło została najlepszą Polką w historii olimpijskiej rywalizacji w chodzie sportowym na 20 kilometrów!

Mielczanka zanotowała czas 1 godzina 31 minut i 29 sekund. Złoto zdobyła Włoszka Antonella Palmisano z czasem 1 godzina 29 minut i 12 sekund. Rywalizowało 58 zawodniczek.