Zamknij
REKLAMA

Portugalia miejscem treningów Rafała Augustyna

13:32, 24.01.2020 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 to cel Rafała Augustyna, zawodnika chodu sportowego LKS Stal Mielec. Nowy 2020 Rok rozpoczął od wyjazdu do Portugalii.

- Jak co roku zmieniamy datę, zrywamy kartki z kalendarza i z werwą wkraczamy w nowy rok z pewnymi wyznaczonymi do osiągnięcia sobie celami! Tak też jest i u mnie. Rok olimpijski to kumulacja wyrzeczeń, rozłąki z rodziną, jeszcze więcej pracy, by być jak najlepiej przygotowanym na najważniejsze starty, a w szczególności Igrzyska Olimpijskie, które mają odbyć się latem w Tokio - relacjonuje Rafał Augustyn.

Oficjalnie Igrzyska odbywać się będą w Tokio, ale rywalizacja w chodzie sportowym zaplanowana została w Sapporo, gdzie warunki pogodowe powinny być bardziej sprzyjającej dla tej dyscypliny.

Mielczanin już może spokojnie szykować się do wyjazdu, uzyskał kwalifikacje do startu na Igrzyskach. - Na tę chwilę posiadam kwalifikację na 50 kilometrów i jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to będą to moje czwarte igrzyska olimpijskie w karierze. Dzięki Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki grudniowe jak i styczniowe przygotowania realizuję w dobrych warunkach w Monte Gordo oraz okolicznych miejscowościach Algarve, w Portugalii - relacjonuje Augustyn.

Rafał trenuje razem z uzdolnionym rodzeństwem Olgą i Łukaszem Niedziałek, pod okiem trenera Lesława Lassoty. - Odpowiednia temperatura, dobre trasy, zgrana grupa treningowa oraz inne plusy tego miejsca pozwalają realizować w spokoju i konsekwentnie nawet najcięższy plan treningowy - chwali swój portugalski obóz zawodnik LKS Stal Mielec.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAButy damskie - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone