Zamknij
REKLAMA

Miasto znane z Breaking Bad miejscem treningu Augustyna

21:49, 10.05.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Amerykańskie miasto Albuquerque, zlokalizowane w stanie Nowy Meksyk, wybrał mielecki zawodnik chodu sportowego na miejsce swojego obozu treningowego.

Breaking Bad to amerykański serial telewizyjny z gatunku komediodramatu kryminalnego stworzony przez Vince’a Gilligana i kręcony w Albuquerque w Nowym Meksyku. Breaking Bad opowiada o dwóch latach z życia Waltera White’a (Bryan Cranston), niedocenianego nauczyciela szkoły średniej, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Schodzi on na przestępczą drogę, zaczyna produkować i sprzedawać metamfetaminę, aby zapewnić rodzinie byt materialny, kiedy on umrze. Współpracuje ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem (Aaron Paul). Serial został określony przez twórcę jako współczesny western. Breaking Bad otrzymał pozytywne opinie krytyków, oprócz licznych nagród i nominacji, w tym sześć nagród Emmy. Główny odtwórca serialu Bryan Cranston otrzymywał nagrodę Emmy dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym przez trzy lata z rzędu.

Miasto Albuquerque położone jest w krajobrazie niemal pustynnym, okazało się nie tylko świetnym planem filmowym, ale też miejscem treningu zawodników chodu sportowego. Przebywa tam zawodnik LKS Stal Mielec i reprezentacji Polski Rafał Augustyn.

Mielczanin Augustyn wkrótce natomiast pojawi się na Litwie, gdzie odbędą się zawody Pucharu Europy. W polskiej ekipie znaleźli się m.in. Rafał Augustyn i Rafał Sikora, którzy zajęli odpowiednio szóste i siódme miejsce podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy. Jednym z sędziów powołanych przez European Athletics do pełnienia funkcji podczas zawodów jest Polak Janusz Krynicki.

Puchar Europy w chodzie sportowym rozgrywany jest od 1996 roku. Gospodarzem pierwszej edycji imprezy była A Coruña (Hiszpania). Podczas zawodów odbywa się rywalizacja w chodzie na 20 i 50 kilometrów, juniorzy walczą na dystansie 10 kilometrów. Rekord pucharu Europy w chodzie na 20 kilometrów wynosi 1:18:29 i został ustanowiony w Eisenhüttenstad w 2000 roku przez Roberta Korzeniowskiego.

 

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

jusbjusb

2 0

Kapsztad, proponuję włączyć dla odmiany 14:20, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fan serialuFan serialu

1 0

"Breaking Bad to amerykański serial telewizyjny z gatunku komediodramatu kryminalnego". Jak można napisać, że ten serial ma w sobie coś z komedii?! Kto to pisał?! 21:21, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA