ITA Tools Stal wygrała turniej w Mielcu, teraz zagra w Wieliczce

18:05, 20.09.2022 Aktualizacja: 15:58, 23.09.2022

Sensacyjna porażka 2:3 z Karpatami Krosno nie przeszkodziła siatkarkom ITA Tools Stal Mielec zwyciężyć w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca z okazji 70-lecia sekcji piłki siatkowej.

Impreza została rozegrana w weekend. Stal podejmowała pierwszoligowe zespoły Karpat Krosno i Solnej Wieliczka.

W meczu otwierającym imprezę doszło do sporej niespodzianki. Karpaty pokonały Stal 3:2, chociaż to  mielczanki prowadziły w tym meczu 2:0.

[FOTORELACJA]9548[/FOTORELACJA]

Solna Wieliczka nie miała takich kłopotów z krośniankami i w drugim meczu turnieju pokonała Karpaty 3:0. To oznaczało, że losy wygranej w imprezie rozstrzygnąć miał bezpośredni pojedynek Mielca i Wieliczki.

Pierwszego seta Stal z Solną wygrała dopiero na przewagi, przyjezdne z Małopolski odgryzły się wygraną w partii numer dwa. Sety numer trzy i cztery były wyrównane, ale padły łupem Stali, a to sprawiło, że mielczanki wygrały także cały turniej.

W najbliższy piątek i sobotę 23-24 września Stal zagra w Turnieju o Solną Piłkę w Wieliczce. Mielczanki rywalizować tam będą z dwoma zespołami z Tauron Ligi: Roleskimi Grupą Azoty Tarnów i BKS-em Bielsko-Biała oraz gospodyniami, czyli Solną Wieliczka.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca z okazji 70-lecia sekcji piłki siatkowej