SPR Stal nie zdobyła Gdańska: znów porażka

20:12, 14.10.2018 P.C Aktualizacja: 16:36, 15.10.2018

W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych SPR Stal Mielec uległa na wyjeździe Wybrzeżu Gdańsk.

PIŁKA RĘCZNA, PGNIG SUPERLIGA MĘŻCZYZN
ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - SPR STAL MIELEC 29:23 (13:13)

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Prymlewicz 7, Wróbel 5, Papaj 4, Oliveira 4, Salacz 4, Kondratiuk 3, Rutkowski 1, Gajek 1 oraz Sulej, Bednarek, Frańczak.
Karne: 3/4.
Kary: 12 min. (Papaj 4 min., Rutkowski, Bednarek, Wróbel, Salacz, Frańczak - po 2 min.).

SPR Stal: Wiśniewski, Lipka - Kowalczyk 6, Krępa 4, Wilk 4, Ćwięka 3, Sarajlić 2, Mochocki 2, Miedziński 1, Krupa 1 oraz Skuciński, Grzegorek.
Karne: 3/4.
Kary: 8 min. (Grzegorek 6 min., Kowalczyk 2 min.).
Czerwona kartka: Grzegorek - w efekcie gradacji kar

Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).
Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski (Szczecin).

- Jedziemy do Gdańska po pierwsze zwycięstwo od lat - słychać było w mieleckim obozie przed wyprawą na Pomorze. To mocne postanowienie przyniosło fantastyczny początek meczu w  wykonaniu Stalowców. Po 6. minutach Biało-Niebiescy prowadzili w Gdańsku 7:1!

Wybrzeże jednak nie pozwoliło sobie na nokaut, powoli zaczęło wstawać z kolan i odrabiać wysoką stratę. Od 15. minuty i przewagi mielczan 10:3 miejscowi kibice oglądali kryzys Stali, to wykorzystali efektownie gospodarze. Na przerwę zawodnicy schodzili przy remisie 13:13, Wybrzeże wróciło do gry.

Miejscowi w drugiej połowie postanowili zrobić wszystko by nie zmarnować szansy na zwycięstwo, na którą tak ciężko pracowali w drugim kwadransie tego meczu.

Gdańszczanie odskoczyli szybko na 17:14, jednak w 45. minucie wynik meczu wydawał się jeszcze sprawą otwartą bo Stal przegrywała tylko 19:20. Zareagował na to trener gospodarzy Marcin Lijewski. Ostudził rozgrzane głowy swoich zawodników, poprawił ich ustawienie na parkiecie i mógł się cieszyć ze swojej decyzji.

Tym razem to gdańszczanie nokautowali Stalowców, błyskawicznie osiągnęli przewagę 26:20, po takim uderzeniu Stal już się nie podniosła.

Na sześć rozegranych dotychczas spotkań SPR Stal Mielec ma na swoim koncie jedno zwycięstwo, jeden remis (mecz przegrany po rzutach karnych) i niestety aż cztery porażki.