Paweł Napierała nowym zawodnikiem Handball Stali

11:28, 24.06.2022 mb/Handball Stal Mielec Aktualizacja: 11:29, 24.06.2022

Do Handball Stali Mielec dołącza skrzydłowy z KSSPR Końskie - Paweł Napierała.

Paweł Napierała ma 19 lat i występuje na pozycji lewoskrzydłowego. W ubiegłym sezonie na poziomie pierwszej ligi zdobył 124 bramki, co dało mu 6 miejsce w klasyfikacji strzelców. Z kolei jego ówczesna drużyna - KSSPR Końskie - zajęła 7 miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Napierała, poza sukcesami seniorskimi, ma na swoim koncie również sukcesy w kategoriach juniorskich. W mieleckim klubie będzie występował z numerem 20.

- Gdy otrzymałem ofertę z Mielca, nie zastanawiałem się nawet chwili - podkreśla sam zawodnik. - Oczywiście były również inne propozycje, lecz żaden zespół nie mógł zagwarantować mi tyle minut na boisku, ile Stal. A w moim wieku to jest priorytet, żeby grać i zdobywać cenne doświadczenie - podkreślił Paweł Napierała.

Co ciekawe, Paweł jako młody i utalentowany zawodnik był testowany przez Orlen Wisłę Płock. - Oferta to może za dużo powiedziane, aczkolwiek tak, zostałem dostrzeżony przez trenera Sabatę i byłem na testach w Płocku.