Zamknij
REKLAMA

Puchar Ligi PALP dla Kolorado

06:52, 16.05.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę 12 maja 2019 roku na stadionie Chemika w Pustkowie Osiedlu rozegrano mecz finałowy pierwszej edycji Pucharu Ligi PALP. Zmierzyły się LKS Janovia Janowiec i Kolorado-Retech Wola Chorzelowska II. 

Mecz finałowy poprzedziło spotkanie oldbojów powiatu dębickiego z oldbojami PALP. Drużyna powiatu dębickiego złożona w większości z byłych zawodników Wisłoki Dębica nie dała szans drużynie oldbojów PALP, w których wystąpili m.in. członkowie Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu oraz gościnnie Mariusz Furdyna, były zawodnik Stali Mielec. Rożnica klas i zgranie spowodowało, że mecz zakończył się wynikiem 6:0 (2:0) dla drużyny z Dębicy. 

W meczu finałowym Pucharu Ligi padło nie wiele mniej bramek, ale mecz był już bardzo wyrównany, a zwycięstwo ważyło się do ostatnich minut. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Kolorado-Retech Wola Chorzelowska II pokonując Janovię Janowiec 3:2 (1:1). Bramki zdobyli dla Kolorado Artur Rado trzy, a dla Janovi Jacek Skowron i Marek Pęczek. I właśnie Marek Pęczek tym trafieniem zapewnił sobie koronę króla strzelców Pucharu Ligi zdobywając w całych rozgrywkach 6 bramek i wyprzedził o jedno trafienie kolegę z drużyny Bartłomieja Pulaka. 

Cała drużyna Janovi Janowiec otrzymała z rąk Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego okolicznościowe medale za udział w meczu finałowym, a z rąk Prezesa Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu Krzysztofa Wieczerzaka dodatkowo puchary: Marek Pęczek za zwycięstwo w klasyfikacji strzelców, a kapitan drużyny puchar za udział w meczu finałowym. 

Medale za udział w meczu finałowym PL otrzymali też sędziowie meczu finałowego tj. Przemysław Janeczek, Jarosław Ćwięka i Piotr Ciemięga. Ponadto kapitanom drużyn oldbojów zostały wręczone puchary za udział w meczu pokazowym. 

Następnie za zwycięstwo w I edycji Pucharu Ligi uhonorowana została drużyna Kolorado-Retech, której zawodnicy otrzymali z rąk Prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS Józefa Krzywonosa złote medale, a kapitan drużyny od fundatora głównej nagrody Mirosława Bąka okazały puchar. 

W przerwie meczu finałowego doszło do konkursu rzutów karnych w którym niespodziewanie zwyciężył kilkuletni Franek za co otrzymał z rąk wiceprezesa Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu Leszka Krępy okazały puchar. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA