Miedź Legnica – PGE FKS Stal Mielec. O to chodziło Stali!

12:17, 02.10.2022 PC Aktualizacja: 16:55, 03.10.2022

Koniec emocji reprezentacyjnych w piłce nożnej, znów czas na krajową piłkę. W ten weekend wróciła PKO BP Ekstraklasa, a w niedzielne południe Stalowcy zagrali arcyważne spotkanie w Legnicy. I zasłużenie wygrali!

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
MIEDŹ LEGNICA – PGE FKS STAL MIELEC
0:2 (0:2)

0:1 - 20 min - 99. Said Hamulić
0:2 - 45 min - 77. Adam Ratajczyk

Miedź Legnica: 1. Paweł Lenarcik - 2. Carlos Julio Riva Martinez, 3. Hubert Matynia (46' 23. Jurich Carolina), 5. Levent Gulen, 8. Chuca (65' 16. Dawid Drachal), 10. Maxime Dominguez, 11. Alberdi Koldo Obieta, 15. Lara Santiago, Naveda 25. Nemanja Mijusković (k), 70. Maciej Śliwa (65' 17. Michael Kostka), 79. Olaf Kobacki (80' 59. Mehdi Lehaire)
Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz - 6. Szymon Matuszek, 13. Jon Borde Aurtenetxe, 19. Jeronimo Cacciabue
Trener: Wojciech Łobodziński

PGE FKS Stal Mielec: 41. Bartosz Mrozek - 74. Kamil Kruk, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger (c), 17. Fabian Hiszpański, 18. Piotr Wlazło, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (87' 16. Paweł Żyra), 7. Maciej Domański (63' 10. Mateusz Mak), 77. Adam Ratajczyk (m) (74' 32. Fryderyk Gerbowski (m)), 99. Said Hamulić (74' 11. Mikołaj Lebedyński)
Rezerwowi: 1. Mateusz Kochalski - 6. Leandro, 59. Bogdan Vastsuk, 15. David Poreba (m), 24. Maciej Wolski
Trener: Adam Majewski

Żółte kartki: Dominguez, Kobacki, Martinez (Miedź) - Kruk, Gerbowski (Stal)

Sędziowie: Łukasz Kuźma (asystenci: Marek Arys, Piotr Podbielski; techniczny: Sebastian Tarnowski; VAR: Paweł Raczkowski, Arkadiusz Kamil Wójcik).

Transmisja TV w Canal + Sport.

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Mecz rozpoczął się od wyraźnej przewagi Stali, która kontrolowała grę i próbowała swoich szans głównie w ataku pozycyjnym, wysokim pressingu. Nie wychodziły Stalowcom natomiast stałe fragmenty gry.

Miedź wydawała się zagubiona i wolniejsza od mielczan. To mocno było widoczne w 20. minucie. Gdy Ratajczyk dostał pod nogi piłkę od gospodarzy, szybko zagrał do Hamulicia, który wpadł w pole karne i między nogami golkipera wpakował piłkę do siatki! 1:0 dla Stali!

WIDEO - GOL DLA STALI DO ZOBACZENIA W SERWISIE TWITTER

Prowadzenie mielczan nieco pobudziło Miedź. Do 40. minuty jednak goście nie potrafili stworzyć większego zagrożenia, poza nieco przypadkową kontrą po stracie Hiszpańskiego, którą fantastycznie skasował Mrozek.

Gdy Miedzianka wreszcie zaangażowała w ofensywę większą liczbę piłkarzy to zostawiła Stali miejsce na kontry. Hamulić przegrał swój drugi w tym meczu pojedynek sam na sam, ale tuż przed przerwą po kolejnej szybkiej kontrze, w pole karne z piłką wpadł Ratajczyk i mimo asysty obrońcy wpakował piłkę w samo okienko bramki Miedzi. Po pierwszej połowie zasłużone prowadzenie 2:0 dla Mielca!

- Dobrze to wygląda, motorycznie też dobrze wyglądamy – komentował dla Canal + Sport bohater pierwszej połowy, czyli Ratajczyk. Do szatni schodził z asystą i golem.

Druga połowa przypominała piłkarskie szachy. Stal postawiła na defensywę, skutecznie się przesuwała, doskakiwała do rywala i wybijała Miedzi z głowy wszelkie pomysły na ataki.

Tak wyglądała cała druga odsłona tego meczu. Biało-Niebiescy bardzo pewnie sięgnęli po zwycięstwo i odskoczyli od strefy spadkowej ekstraklasy.