Zamknij
REKLAMA

Stal II Mielec zdominowała ranking młodzieżowców 4 ligi

12.36, 02.08.2022 PC
Skomentuj
REKLAMA

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej ogłosił wyniki klasyfikacji Pro Junior System dla piłkarskiej 4 ligi podkarpackiej. Rezerwy Stali Mielec okazały się zdecydowanie najmłodszym zespołem w lidze. Powinny dostać wysoką nagrodę, ale pieniędzy nie będzie.

Pro Junior System to program Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach poprzez premiowanie występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów. Czas gry młodych piłkarzy jest punktowany, dla poszczególnych grup rozgrywkowych tworzony jest ranking, a kluby najchętniej korzystające z gry młodzieżowców mogą liczyć na finansowe nagrody.

W sezonie 2021/2022 podkarpackiej 4 ligi występowały dwa zespoły z powiatu mieleckiego. Stal II Mielec większość swoich meczów rozgrywała bardzo młodą kadrą, często juniorzy stanowili na boisku większość, szczególnie w rundzie wiosennej. Był to zdecydowanie najmłodszy zespół w całej 4 lidze, co przełożyło się na dorobek 35 771 punktów w klasyfikacji PJS – absolutnie najwyższy. 

Jednak Stal II została wykluczona z ostatecznego rankingu, bo przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej stanowią, że zespoły rezerw nie mogą być klasyfikowane. To sprawia, że klub z Mielca został też pozbawiony nagrody finansowej w wysokości 35 tysięcy złotych. Te pieniądze przypadły Polonii Przemyśl, która 12 562 punkty i oficjalnie wygrała rywalizację PJS.

Drugim zespołem z regionu mieleckiego występującym w minionym sezonie w 4 lidze była drużyna Czarnych Trześń, która także nie stroniła od gry młodzieżowcami. Ich występy zostały przeliczone na 9693 punkty, co w oficjalnym rankingu sezonu oznacza czwartą lokatę i nagrodę 15 tysięcy złotych. Taka kasa do Trześni jednak nie trafi. Czarni sportowo spadli do 5 ligi, a to sprawiło, że mogą dostać tylko połową przysługującej kwoty.


 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

do roboty rezerwydo roboty rezerwy

1 0

niech trener stali 2 ostro sie bierze za robote majac w kadrze tyle juniorow zeby znowu nie bylo kompromitacji z wsiowymi druzynami po 0-7 07:19, 03.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KkkkKkkk

1 0

Zrobili testy do drugiej druzyny... I co i kpiny nikogo nir wzieli.. To jest błazenada tej pseudo akademii... Niestety jacy trenerzy taka akademia.. 14:03, 03.08.2022


REKLAMA
0%