Karate w Radomyślu Wielkim

10:57, 08.11.2019 M.B Aktualizacja: 10:57, 08.11.2019

Młodzi karatecy z klubu SEIKEN Tarnów - Sekcja Radomyśl Wielki bardzo dobrze spisali się podczas zawodów rozgrywanych w ramach Ligi Karate Shinkyokushinkai 2019, które miały miejsce w hali sportowej przy radomyskiej podstawówce.

W turnieju udział wzięło 139 zawodników reprezentujących 12 klubów karate z południowej Polski: BKKK Brzozów, KKK TETSUI Dąbrowa Tarnowska, KKS BUSHI Dębica, Pustków, KKKK Kolbuszowa, KS BUDO Krosno, CSWiS Leżajsk, MKKK Mielec, KS Sokołów Małopolski, TKS Tarnów, WKS Wojnicz, KSKK SEIKEN Tarnów - Sekcja Radomyśl Wielki. Dziewczęta i chłopcy startowali w konkurencji kata, kumite i kumite plus z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Klub SEIKEN zdobył dwanaście medali (4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych). Złoto w kumite zdobyli: Nikola Dudek, Gabriela Wiercioch, Hubert Garncarz, Patryk Dudek (kumite plus). Srebro w kumite wywalczyli: Wojciech Jarowski, Artur Labak, a w kata Artur Labak. Brąz w kumite: Aleksander Golec, Szymon Jarowski, Katarzyna Misiewicz (kumite plus) oraz w kata: Anna Foszcz i Damian Kawa.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Kyokushin Karate SEIKEN - Sekcja Radomyśl Wielki. Turniej poprowadził sensei Krzysztof Kolbusz (3 Dan), trener główny, a zrazem prezes klubu. W grupie sędziów był również klubowy instruktor Adam Jachym (1 Dan). Była to kolejna okazja dla zawodników do wykazania się umiejętnościami i zdobycia punktów w lidze. Zawody cieszyły się dużą oglądalnością, co było szansą popularyzacji tej dalekowschodniej sztuki walki.