Zamknij
REKLAMA

Bez rozstrzygnięcia w Mielcu. Stal dzieli się punktami z Zagłębiem.

11:40, 05.11.2019 | materiały partnera

Po sensacyjnym triumfie nad szczecińską Pogonią w Pucharze Polski przyszedł czas na pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec. Jak się okazało, tygodniowy limit szczęścia dla piłkarzy z Podkarpacia został jednak wyczerpany i zespoły zeszły z boiska sprawiedliwie dzieląc się punktami. Czy mimo tego remisu podopieczni Dariusza Marca nadal pozostają w grze o najwyższe ligowe cele?

Twierdza Mielec

Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu pozostaje jednym z niewielu pierwszoligowych obiektów na którym o wygrane przyjezdnym jest zwykle bardzo trudno. Spośród dziewięciu dotychczas rozegranych spotkań przy Solskiego, gospodarze tylko raz musieli uznać wyższość rywali. Jasnym więc było, iż przed piłkarzami Zagłębia w ten niedzielny listopadowy wieczór jawiło się niełatwe zadanie.

Historia dotychczasowej rywalizacji pomiędzy drużynami kazała przypuszczać, iż kibice zgromadzeni na stadionie w Mielcu będą świadkami ciekawej, obfitującej w gole rywalizacji. Jak się później okazało, jedynym ciekawym fragmentem tego spotkania było jego ostatnie 15. minut.

Kwadrans emocji

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem delikatnej przewagi mielczan. Nie zdołali oni jednak udokumentować tego golem. Zespoły schodziły więc do szatni przy bezbramkowym remisie. Obraz gry w drugich 45-ciu minutach nie uległ zbytnio zmianie. Wśród gospodarzy wciąż szwankowała skuteczność. Brak było przysłowiowej „kropki nad i”, co skrzętnie dokładnie kwadrans przed końcem wykorzystali gracze ze Śląska za sprawą Patryka Mularczyka.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Josip Sojlić. Trafienie to jak się później okazało, było ostatnim jakie oglądaliśmy tego wieczora na podkarpackim obiekcie.

Sprawiedliwy remis

Podział punktów wydaje się więc najsprawiedliwszym wynikiem tej rywalizacji. To jedno oczko jest z pewnością cenniejsze dla podopiecznych Dariusza Dudka, którzy ciągle walczą o to, aby wydostać się z dolnych rejonów tabeli. Czy w dalszej części sezonu uda im się na stałe zameldować na bezpiecznej pozycji w lidze? Czy mielecka Stal gotowa jest walczyć jak równy z równym o prawo gry w play-offach? Odpowiedź na te oraz na wiele innych pytań poznamy w dalszej części sezonu. Więcej informacji na temat rozgrywek Fortuna I Ligi znajdziesz na zakłady-bukmacherskie.com

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA