Zamknij
REKLAMA

Firma z Mielca na liście sankcji Putina

11.11, 08.11.2022 dw Aktualizacja: 11.19, 08.11.2022
Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Dwanaście podmiotów z Polski znalazło się na ogłoszonej dzisiaj przez Rosję liście organizacji objętych przez tamtejszy reżim sankcjami. W wykazie jest znana firma z powiatu mieleckiego.

Rosja wprowadziła sankcje w sumie dla 74 podmiotów związanych z NATO. Na liście są strategiczne marki z wielu państw Europy Zachodniej, ale i Stanów Zjednoczonych czy Kanady. 

Jak przekazano z komunikacie Kremla, „zakazane są transakcje w zakresie współpracy wojskowo-technicznej z firmami z listy”.

Jakie polskie firmy zostały objęte rosyjskimi sankcjami?

Wśród dwunastu polskich podmiotów jest firma związana z Mielcem - ANKOL Sp z. o.o. To prywatny dostawca wyrobów dla lotnictwa wojskowego i cywilnego.

ANKOL na podstawie posiadanych uprawnień i zezwoleń rządowych realizuje zamówienia dla Departamentów Zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej RP oraz krajów od Dalekiego Wschodu po kraje Ameryki Łacińskiej.

Firma posiada także koncesje MSWiA zezwalającą na obrót towarami, usługami i technologiami o znaczeniu strategicznym oraz uprawnienia do uczestnictwa w przetargach państw grupy NATO. Realizuje dostawy dla departamentów obrony na całym świecie.

Ponadto na liście znalazły się firmy takie jak: SELW-2 Sp. z о.о., Cenzin PGZ, Fin Sp. z о.о., Bumar-Łabędy, Level 11 Sp. z о.о., Mesko S.A, Wtorplast Group, Wobi-Stal z о.о., Militus-PL, BRJ, Nattan С0.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%