Zamknij
REKLAMA

Oni od lat przygotowują WOŚP w Mielcu [FOTO]

08:27, 12.01.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Tradycyjnie Sztab Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu przygotowują instruktorzy Hufca ZHP Mielec.

Mieleccy harcerze praktycznie od początku istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy angażują się w jej działania, czyli coroczne finały. Przed laty szukali partnerów do pomocy, szczególnie przy organizacji imprez towarzyszących, ale w Mielcu nie znalazła się żadna organizacja czy instytucja chętna do współprowadzenia sztabu - mimo wielu komentarzy, deklaracji, nawet ze strony niektórych samorządowców.

Szefową Sztabu 27. Finału WOŚP 2019 w Mielcu jest Anna Marek, liderami orkiestrowych działań są także instruktorzy ZHP Bartłomiej Maryniak i Dariusz Nowosiadło. W sztabie - dobrowolnie - pracuje też wielu młodych instruktorów harcerskich i przede wszystkim sami harcerze.

Orkiestra w Mielcu, podobnie jak przed rokiem, zagra w Galerii Navigator i Domu Kultury SCK. Od lat swoją kameralną imprezę szykuje też Miejska Biblioteka Publiczna - w Łojczykówce, na starym mieście.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce w dniu 13 stycznia 2019 roku. - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych - to hasło tegorocznego Finału WOŚP. Mielecki sztab WOŚP tego dnia zaprasza szczególnie do Domu Kultury SCK, gdzie będzie można spotkać mieleckich wolontariuszy i animatorów WOŚP.

[ZT]50051[/ZT]

 

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (38)

Pablo.onePablo.one

5 5

WOŚP to wspaniała rzecz ale dlaczego oni na tych zdjęciach mają miny w stylu "co ja tu robię" albo "muszę ? naprawdę ?".. 10:03, 12.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Trudno się dziwić.Trudno się dziwić.

4 1

W bastionie PIS-u jakim jest powiat Mielec ,za taką piękną idee można zostaś spluty i skopany. 22:32, 12.01.2019


mickmick

3 3

co oni tacy wystraszeni?przeciez jeszcze zbiorki nie bylo. 10:25, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????????

5 16

po co taki artykuł,setki jak nie tysiące MIELCZAN działało przez lata w WOŚP i nikt nie robi im reklamy...ja też czynnie brałam udział w orkiestrze (naiwnie myślałam że każda złotówka wydawana jest na pomoc chorym osobą) do czasu kiedy dowiedziałam się na co przeznaczane są pieniądze ze zbiórki...NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ,NIE WPŁACAJCIE OWSIAKOWI! ANTY OWSIAK MA RACJĘ :Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do chorych? czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)
WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.
Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. ?działania propagatorskie?, etaty pracowników itp.
Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.
Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki ?Złoty Melon?, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?
Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem ?róbta co chceta?, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą ?wioskę?). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock (thanks to www.ojciec-dyrektor.de (link is external))
Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.
Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt
Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.
Owsiak otwarcie promuje EUTANAZJĘ i ABORCJĘ... 10:26, 12.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ludu Polan..........Ludu Polan..........

4 3

A kazanie na jutro przygotowane ? 10:36, 12.01.2019


Rece opadają.Rece opadają.

6 0

Życze Ci Kanalio (według waszej nomeklatury słownej nie jest to słowo obraźliwe)aby nikt z Twojej rodziny lub znajomych nie musiał być ratowny przez służbę medyczną ze sprzetu WOŚP.
A swoją drogą mieliście 3 lata na dostarczenie dowodów na nie uczciwość Owsiaka. Mimo prowokacji,propagady jączenia nie znaleźliście nawet jednego grosza w kieszeni Jurka Owsiaka.Piszesz ,że Owsiak proponuje ełtanazje dostarczając sprzętu na odziały geriatyczne,albo sprzęt na odziały noworotków setki tysiecy inkubatorów.Ten człowiek dzieki swojej ideii uratował miliony noworotków. W proponujecie rodzenie dzieci z defektami tylko za tym nie idzie pomoc dla rodziców. Masz urodzic i męczyć się całe zycie a zostaniesz świętą. A pomoc dla tych dzieciaków? widać było w sejmie! Bardzo śmierdziały? za to setki milionów dla Ojca Redaktora dawalicie bez wahania. 23:11, 12.01.2019


ctxctx

9 13

Wielkie Oszustwo Ściema Przekręt, to skrót WOŚP, a w tle trzy dojne słupy Jurka i Dzidzi, Złoty Melon, Mrówka Cała i Jasna Sprawa, czyli "prywatne pralnie" dużej kasy poza wszelką kontrolą.


10:47, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

faktfakt

9 10

WOŚP nie jest fundacją tylko firmą żyjącą z pośrednictwa finansowego a całe wpływy z WOŚP to 1,5 godziny działania służby zdrowia

10:47, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

10 6

Daję na WOSP od Kiedy pamiętam. Ale fakt jest faktem że Kiedy Owsiak miał możliwość zamkniecia ust wszystkim ktorzy nazywają go oszustem- miał tylko dostarczyć dokumentację księgową do analizy przez sąd (sąd go o to prosił 3 razy) nie zrobił tego.Dlaczego?

10:50, 12.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gosgos

3 3

Jest rozliczenie na stronie WOŚP za 2017 rok. Przychody z działalności Statutowej 119,5 mln, wynik na działalność statutową ogółem 43,5 mln... tak że nawet co druga złotówka nie jest wykorzystywana na cele statutowe... http://dobrastronainternetu.pl/wp-content/uploads/2018/11/Bilans2017.pdf 13:41, 12.01.2019


matematykmatematyk

9 8

Budżet służby zdrowia za 2018 rok to ? 95 mld zł. Jakie znaczenie poza symbolicznym ma ta zbiórka Owsiaka? Przecież to mniej niż 0,1 %. Kto się chce w to bawić niech się bawi ale bez wielkiego halooo i tej bufonady zbawiającej świat.

10:52, 12.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

YyyYyy

4 5

Gdyby się rydzyk dorzucił swoimi milionami chociażby roczna pula od rządu nie musiało by być takich zbiórek ja wosp. SIEMA ;) 11:48, 12.01.2019


AdamAdam

1 0

Yyy, służba zdrowia to problem systemowy, a nie takich nic nie wnoszących zbiórek. 06:33, 13.01.2019


prawda 1prawda 1

6 10

WOŚP i Owsiak nic nie dają to pieniądze ludzi zebrane w jednym miejscu (konto Owsiaka ) z którego ma jeszcze on i rodzina roczne utrzymanie. Tak samo możesz robić ty czy ja. Druga sprawa że nawet jak nic nie wrzucasz to dokładasz się ze swoich podatków bo kto płaci za finały np. w miastach ? To jest z naszych podatków więc nie musicie nic wrzucać a i tak daliście kasę

10:56, 12.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnjaAnja

4 1

Mówisz nieprawdopodobne dyrdymały i dziwię się że tego nie wies, bo wystarczyłoby się rozejrzeć dookoła. jeśli to jest faktycznie taki wspaniały interes to dlaczego takich owsiaków nie ma dziesiątki, tysiące, miliony w Polsce? Przecież według twojej teorii dał nam wszystkim jasny przepis na wspaniały życiowy sukces nie robiąc nic! no ale popatrz, Owsiak jest tylko 1 i to właśnie on a nie kto inny porwał wielkie tłumy i porywa od wielu lat. i to właśnie jemu dziękuje od tych lat w wielu, wielu rodziców. dlaczego nie tobie? I dlaczego to ty nie płacisz się razem z rodziną w tych niesamowitych luksusach?? przecieże proste! weźcie się ze szwagrem i zróbcie zamiast *%#)!& bzdury w internecie. 13:27, 12.01.2019


AVEAVE

4 10

Rok w którym WOŚP zniknie, będzie rokiem prawdziwego przystąpienia Polski do wspólnoty zachodniej cywilizacji

10:57, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlasOlas

9 11

Sprzęt ma być finansowany ze składek NFZ. które prawie każdy płaci . Z fanaberii Owsiaka to tylko on i jego fundacja żyje dobrze .Taki sposób na dostatnie życie obrał .

10:58, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

prawyyprawyy

7 5

Najlepiej zarabia się na dobroczynności. Nikt nie zapyta, nikt nie sprawdzi faktur bo od razu jest jazgot.


11:00, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HelgaHelga

8 7

Wszyscy zwolennicy "ORKIESTRY" powinni podpisać oświadczenia, że wraz ze swoimi rodzinami, nie chcą być leczeni przy użyciu sprzętu medycznego zakupionego przez państwo , sprzęt owsiaka im wystarczy

11:02, 12.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HilgaHilga

7 0

Ale tępe myślenie. Przecież płacimy kupę kasy w składkach za ten "państwowy sprzęt". To ty napisz oświadczenie żeby nie podłączać cię do sprzętu z SERDUSZKIEM WOŚP! Ciekawe czy w razie W będziesz tak samo głośno piszczec przeciw Owsiakowi jak teraz! 18:22, 12.01.2019


ZwolennicyZwolennicy

3 0

Owsiaka nie obrażają się na Państwowy sprzęty to wy się obrzacie na sprzęt Owsiaka.To dlaczego mają podpisywać oświdczenia 23:14, 12.01.2019


pikolpikol

9 3

Nie krytykujcie, Wielka Orkiestra Socjalistycznej Pomocy gra już od tylu lat, kilku osobom przyniosła prawdziwe spełnienie marzeń

11:03, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mccmcc

7 9

prawdziwym i największym beneficjentem WOŚP jest Owsiak i jego pięć spółek, który wykorzystuje solidarność polaków, wykorzystuje utożsamianie się rodaków z Polską co przez lewactwo nazywane jest faszyzmem i ksenofobią ...

11:04, 12.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TyTy

4 3

Jeżeli ktoś robi dobrą robotę i jakieś tam profity z tego ma to absolutnie nie widzę w tym nic złego, tym bardziej że jest to jawne, natomiast jest tutaj w naszym kraju pełno wprost przestępców, oszustów, manipulantow, wyłudzaczy na wysokich stanowiskach a nawet z koloratkach, którzy nie robią absolutnie nic dobrego, a żyją na poziomie 100 razy wyższym niż Owsiak, chociażby sekretarki w pewnym banku ;) nimi się zajmijcie a nie ludźmi, którzy wymyślili i prowadzą od lat wielką idee, która pomogła już setkom jeśli nie tysiącom ludzi. 13:11, 12.01.2019


IoIo

8 2

gówno wiesz o beneficjentach Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy bo jak widać nigdy nie byłeś w sytuacji kiedy musiałeś skorzystać ze sprzętu jakiego byś nie miał do dyspozycji gdyby nie Owsiak. ale oczywiście jak się grzeje dupę wygodnie przed komputerem to można wypisywać wszelkiego rodzaju świństwa ale jakby się okazało że trafiasz do szpitala akurat tego a nie innego bo ten jest najbliższy I tam mogą cię jedynie osłuchać bo nic innego nie ma to wtedy byś płakał nad sobą albo nad dzieckiem czy nad innym bliskim. a przez lata było tak że na wielu małych oddziałach dziecięcych głównym sprzętem był właśnie ten od WOŚP i nieraz na kierował lekarze na diagnozę która pozwalała uratować dziecko. jak gówno wiesz to się nie wypowiadaj! 13:14, 12.01.2019


YuYu

8 3

a Rydzyk, który okrada najbiedniejsze grupy społeczne ci jakoś nie przeszkadza? I nie daje społeczeństwu ani tym ludziom w zamian absolutnie nic poza kłamstwami że jak się dla niego zrujnują to znajdą zbawienie. zajmuj się prawdziwymi oszustami, przestępcami a nie tymi których wspaniałe efekty działania od lat potwierdzają tysiące świadectw! 13:17, 12.01.2019


BagsikBagsik

5 9

wosp - kolejny SS ydowski oscylator do okradania Polaków. Jeden z Tysięcy ??.. wg mnie.

11:06, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Combo.Combo.

4 3

Zastanawia mnie i dziwi tylko fakt że ankiety za i przeciw wygrywają Ci za stosunkiem 85 do 15. Czyżby ludzie wstydzili się przyznać że są przeciw? 11:07, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MyślącyMyślący

6 9

Roczne wydatki na służbę zdrowia, to 80 MILIARDÓW złotych, najwyższe zaakceptowane rozliczenie zbiórki, to 40 mln. Udział WOŚP w lecznictwie 0,5 ???.., nie, nie, nie procenta, 0,5 promila, więc 0,00005%. Gł up ich, zaślepionych, krzyczących, że bez Owsiaka dzieci umrą - miliony. Zrozumcież to biedne dzieci na mrozie zbierają na Owsika bogactwo,

11:08, 12.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nie myślącyNie myślący

1 0

Podajesz kwotę całkowitą na służbę zdrowia (koszty uczynniania kadr,koszty sztywne uczynniania infrastruktury.Podaj kwotę w dofinansowania sprzętu i udział w tym orkiestry.Tutaj udział jest dominujący. Wyposażenie oddziałów dziecięcych jest jedno z najlepszych na świecie. 20:29, 13.01.2019


anty owssikanty owssik

7 12

Ludzie opamiętajcie się, jest tyle uczciwych fundacji, które można sprawdzić i prowadzą jasne i przejrzyste rachunki, po co dajecie złodziejowi.

11:09, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolPol

5 7

Ten koleś w koszulce orkiestry to dziwny typ.Znam go ,zawsze sie zastanawiałem czy jest naćpany.Powiedzcie mu że tu nie dają nic za darmo.Nie obraź się .

,, 11:16, 12.01.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PoldekPoldek

2 3

Serio nie szkoda ci energii na komentarz, który świadczy o niczym innym jak tylko o tym, że jesteś *%#)!& 13:19, 12.01.2019


zxszxs

1 0

Wypraszam sobie takie teksty. Nie mierz ludzi swoją miarą. Też go znam (nie utrzymujemy kontaktu od lat) i fakt jest inny, pozytywnie inny. Od dziecka jemu i jego bratu zależało na czymś więcej niż sobie co budziło sprzeczności na osiedlu. Całe życie społecznik i działacz tu i tam... Zamknij się w domu jak ci się taka postawa nie podoba i nie marudź. 16:03, 15.01.2019


UjiUji

8 1

Każdy kto oddaje swój czas, chęci, siły w dobrym celu jest wspaniałym człowiekiem, nie każdego na to stać! większość potrafi tylko ujadać i sztucznie wymyślać argumenty przemawiające za tym że on się w takie akcje nie angażuje. jeśli daję wam to spokój sumienia to okej ale odczepcie się od ludzi, którzy czują w sercu że powinni działać dla dobra innych a nie marnować energie na wymyślanie dlaczego tego nie robią i z jakiego powodu Ci którzy działają są źli. 13:07, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

WerkaWerka

6 3

Dla mnie nie mają znaczenia te *%#)!& teksty wciskane ludziom przez kler po to aby nie do puszki ale na tace trafiała kasa podczas zbiórki. Motywacja obrzydzania Owsiaka jest jasna, ale idiotyczna tym bardziej, że zetknęłam się z bardzo wieloma rodzinami, które do dziś na samo wspomnienie "Owsiaka" mają łzy w oczach, takie łzy wzruszenia, wdzięczności, bo były w sytuacji gdzie potrzebowały pomocy tu i teraz! I gdyby nie sprzęt dostarczony przez orkiestrę nie uzyskali by pomocy i wiedzą że skończyłoby się to źle o ile nie tragicznie! dlatego cały ten bełkot o tym jaki to Owsiak jest zły to jest dla mnie jedna wielka żenada zwłaszcza, wiedząc kto teraz rządzi krajem jak i za ile i jeszcze za nasze pieniądze, w których ja bym tym ludziom dobrowolnie nie oddała! 13:23, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piszę jak jestPiszę jak jest

5 3

Życzę Wam Kanalie (według waszej nomeklatury słownej nie jest to słowo obraźliwe)aby nikt z Waszej rodziny lub znajomych nie musiał być ratowny, przez służbę medyczną ze sprzetu WOŚP.
A swoją drogą mieliście 3 lata na dostarczenie dowodów na nie uczciwość Owsiaka. Mimo prowokacji,propagady jączenia nie znaleźliście nawet jednego grosza w kieszeni Jurka Owsiaka.Piszesz ,że Owsiak proponuje ełtanazje dostarczając sprzętu na odziały geriatyczne,albo sprzęt na odziały noworotków setki tysiecy inkubatorów.Ten człowiek dzieki swojej ideii uratował miliony noworotków. W proponujecie rodzenie dzieci z defektami tylko za tym nie idzie pomoc dla rodziców. Masz urodzic i męczyć się całe zycie a zostaniesz świętą. A pomoc dla tych dzieciaków? widać było w sejmie! Bardzo śmierdziały? za to setki milionów dla Ojca Redaktora dawalicie bez wahania. 23:36, 12.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZwolennicyZwolennicy

3 0

Owsiaka nie obrażają się na Państwowy sprzęty to wy się obrazacie na sprzęt Owsiaka.To dlaczego mają podpisywać oświdczenia 03:43, 13.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone