Zamknij
REKLAMA

Pola Negri, "Bestia" i Orkiestra Sarskiego w Parku Oborskich [FOTO]

12:37, 19.07.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Dom Kultury SCK zaprosił mielczan w sobotę, 17 lipca, na wyjątkowe wydarzenie do Parku Oborskich. Liczna publiczność, której nie odstraszył ani upalny wieczór, ani atak komarów, miała okazję obejrzeć jedyny film polskiej produkcji z udziałem Poli Negri z muzyką na żywo Orkiestry Sarskiego.

Z pewnością wielu polskich widzów nie zdawało sobie sprawy, że gwiazda niemieckich, a potem hollywoodzkich produkcji, zagrała też w polskim filmie. Trwający 45 minut film „Bestia” Aleksandra Hertza z 1917 roku z udziałem Poli Negri na pewno zaskoczył widzów zarówno fabułą, jak i grą aktorską, która kompletnie odbiegała od kanonów, do których przyzwyczaiło nas współczesne kino.

Atrakcją była muzyka, którą na żywo do kadrów filmu wykonywała najmniejsza, bo dwuosobowa, orkiestra świata, czyli Orkiestra Sarskiego. Muzycy skomponowali i wykonywali swoją autorską muzykę. Przed projekcją filmu Piotr Tomala i Damian Szymczyk, czyli członkowie Orkiestry Sarskiego, dali krótki koncert muzyki skomponowanej do innego filmu niemego – „Brzdąc” Charliego Chaplina.

Orkiestra Sarskiego podłożyła do filmu „Bestia” muzykę ragtime’ową z elementami swingu, jazzu i muzyki klezmerskiej.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%