Zamknij
REKLAMA

Poszukuje potomków wspólnej rodziny z powiatu mieleckiego

14.53, 12.06.2022 Arch Aktualizacja: 14.53, 12.06.2022
REKLAMANazywam się Agnieszka Kluzek i poszukuję kontaktu z potomkami siostry mojej babci ojczystej. Miała ona prawdopodobnie na imię Sabina z domu Surowiec, urodzona w Wojkowie koło Padwi przed I wojną światową. 

Jej rodzice to Fabian Surowiec i Marianna z d. Kołek. Jej najmłodsza siostra Aniela to moja babcia. Była jeszcze jedna siostra Agnieszka, która zmarła w młodym wieku, krótko przed II wojną światową lub na początku wojny - takie mam przekazy słowne od dalszej rodziny. 

W Wojkowie pozostał brat Józef - od ponad 20 lat nie żyje. Moja babcia w trakcie II wojny światowej została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec, tam poznała mojego dziadka i na początku 1946 r. przeprowadziła się na Kujawy. 

Moja babcia Aniela miała do końca życia kontakt z bratem i całą rodziną: jeździła co kilka lat do Wojkowa, a jej brat - wujek Józef - przyjeżdżał do nas na Kujawy. Niestety ze starszą siostrą kontakt się urwał, podobno wyjechała na wiele lat zagranicę do pracy, po wielu latach wróciła, wyszła za mąż i podobno "zamieszkała w Chorzelowie w małym murowanym domku" (tak niedawno dowiedziałam się od jednej z cioć z Wojkowa, która z kolei dowiedziała się tego od sąsiadek). 

Podobno wnuczka siostry mojej babci kilka lat temu była w Wojkowie i chciała nawiązać kontakt, ale nie zostawiła żadnego nr telefonu, ani adresu i nie wiadomo było jak się z nią skontaktować. 

Dzieci wujka Józka - ciocia i wujek, którzy mieszkali w Wojkowie, w rodzinnym domu, zmarli kilka lat temu i obecnie nikt tam już nie mieszka. Nic więcej niestety nie wiem i nie mam żadnego innego punktu zaczepienia, żadnych nazwisk, żadnych innych imion.

Może ktoś z śledzących Waszą stronę skojarzy nazwiska i pomoże mi odnaleźć potomków siostry mojej babci.  

Agnieszka Kluzek 
[email protected]

[FOTORELACJA_LISTA]9343[/FOTORELACJA_LISTA]

[DAWNY]1655038390932[/DAWNY]


 

(Arch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%