Zamknij
REKLAMA

Nieruchomość w leasingu? Poznaj korzyści takiego rozwiązania

15:47, 20.06.2022 | Materiał partnera

Mówiąc o finansowaniu zakupu nieruchomości, zdecydowana większość z nas myśli o kredycie hipotecznym, pożyczce celowej lub środkach inwestycyjnych. Okazuje się jednak, że przedsiębiorcy mogą sfinansować przedsięwzięcie za pomocą leasingu. Co więcej – leasing nieruchomości ma swoje silne zalety, które dają mu przewagę nad klasycznym kredytem. Sprawdź, jakie korzyści płyną z wzięcia nieruchomości w leasing.

Jak wygląda leasing nieruchomości w praktyce?

Pojęcie „leasing” zazwyczaj kojarzone jest z samochodami służbowymi, maszynami lub urządzeniami. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają zgromadzonych odpowiednich środków na zakup nieruchomości, mogą sfinansować to przedsięwzięcie właśnie w formie leasingu. Najczęściej taką umową objęte są lokale, hotele, magazyny i inne budynki o wartości przekraczającej 3.000.000 złotych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by leasingiem objąć mieszkanie albo dom, którego wartość przekracza 1.500.000 złotych.

Procedura leasingu nieruchomości jest analogiczna, jak przy innych środkach trwałych, jednakże konieczne będzie pozyskanie szczegółowej informacji na temat nieruchomości. Konieczne może być wykonanie operatu szacunkowego w sytuacji, gdy leasingodawca chce sfinansować nieruchomość niebędącą w stałej ofercie mLeasing.

Nieruchomość w leasingu od mLeasing – korzyści

Finansowanie nieruchomości z mLeasing niesie za sobą szereg korzyści, które wynikają zarówno z natury leasingu, jak i ze współpracy z podmiotem grupy mBank. Benefity, które zauważy każdy przedsiębiorca, to:

  • Niewielki procent wkładu – wystarczy wpłata zaledwie ułamka wartości nieruchomości, by uzyskać dostęp do lokalu wartego kilka milionów złotych.
  • Brak obciążenia zdolności kredytowej – leasing nie wpływa na zdolność kredytową, a ocenie podlega jedynie zdolność do regulowania miesięcznych rat.
  • Brak zamrażania środków – przeciwnie do zakupu na własność, leasing nie zamrozi Twoich środków na kilka lub kilkanaście lat.
  • Optymalizacja podatkowa – VAT zawarty w racie leasingowej można odliczyć, a kwota netto może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu.
  • Możliwość natychmiastowego użytkowania – nieruchomość zostaje oddana do dyspozycji leasingobiorcy niezwłocznie po uiszczeniu opłaty wstępnej.
  • Stabilność finansowa – przewidywalne koszty oraz przejrzysta umowa to gwarancja, że budżet leasingobiorcy nie zostanie naruszony „z zaskoczenia”.
  • Wsparcie eksperckie – doradcy z mLeasing chętnie udzielą wszelkich wskazówek oraz zaopiekują się leasingobiorcą przez cały czas trwania umowy.
  • Elastyczne warunki – zarówno okres trwania leasingu, jak i jego forma możliwa jest do ustalenia podczas zawierania umowy z mLeasing.
  • Finansowanie w złotówkach lub euro – możliwość leasingu w walucie euro to dobre rozwiązanie dla firm, które nie chcą tracić środków na przewalutowaniu.
  • Konkurencyjna oferta – mLeasing dba o to, by korzystający z usług leasingobiorcy otrzymali atrakcyjną propozycję stworzoną na miarę indywidualnych potrzeb.

Te najważniejsze spośród wszystkich korzyści to doskonała szansa na zrealizowanie planów inwestycyjnych bez długoletniego gromadzenia kapitału. Dzięki mLeasing sfinansujesz wybraną nieruchomość, którą będziesz użytkować tak, jakbyś był jej właścicielem.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%