Zamknij
REKLAMA

Jakie okna PCV wybrać? Na co zwrócić uwagę?

11:52, 23.05.2022 | Materiał partnera

Zakup okien plastikowych jest najbardziej uniwersalnym i popularnym rozwiązaniem. Modele wykonane z polichlorku winylu występują w wielu kolorach oraz rozmiarach. Są wyjątkowo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jakie okna PCV polecacie? Pytanie to pojawia się najczęściej na różnych forach budowlanych. Odpowiedzi na nie poszukuje wielu właścicieli mieszkań i nowo wybudowanych domów jednorodzinnych.

Jakie okna PCV kupić?

Stolarka okienna powinna dostatecznie chronić przed niekontrolowanymi przewiewami powietrza oraz przenikaniem wody opadowej podczas ulewy i silnego wiatru. Musi zabezpieczać nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale też nadmiarem hałasu. Jakie okna PCV wybrać? Warto zainwestować w modele z ramkami dystansowymi, wypełnieniami piankowymi wewnątrz profilu, ukrytymi zawiasami oraz potrójnym systemem uszczelnienia.

Współcześnie produkowane są okna, które optymalnie doświetlają domowe wnętrza światłem słonecznym. Producenci dokładają wszelkich starań, by wytwarzane konstrukcje wpisywały się w trend minimalistycznego designu oraz spełniły oczekiwania osób, którym zależy na jak najmniejszych kosztach ogrzewania domu. Odpowiednio dobrane i zamontowane profile okienne zachowują walory estetyczne oraz funkcjonalność przez długie lata.

Okna PCV – jakie wybrać do domu pasywnego?

Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza modele energooszczędne, których konstrukcja bazuje na sześciokomorowym systemie profili. Niektóre egzemplarze zostały wyposażone w kształtownik wzmocnienia tworzący w ramie siódmą komorę oraz trzyszybowy pakiet. Okna energooszczędne to idealne rozwiązanie dla domów pasywnych, które stawiają na jak najmniejsze koszty użytkowania i są bardziej przyjazne środowisku. Mają niski współczynnik przenikalności cieplnej, przez co charakteryzują się rewelacyjnymi właściwościami termoizolacyjnymi. 

Na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

  • Izolacja termiczna gwarantuje ochronę przed nadmiernymi stratami ciepła z domowego wnętrza. Od szczelności stolarki okiennej zależy energooszczędność budynku. W budynkach pasywnych sprawdzą się okna PCV o niskim współczynniku przenikalności cieplnej. Najlepszym wyborem są modele z trzyszybowym pakietem i ciepłymi ramkami.
  • Dźwiękoszczelność, której wyznacznikiem jest współczynnik izolacyjności akustycznej. Okna powinny zabezpieczać nie tylko przed stratami ciepła, ale też stanowić zaporę dla hałasu dobiegającego z zewnątrz. Standardowe modele sprawdzą się w budynkach, które znajdują się w spokojnej okolicy. Okna o wartości współczynnika izolacyjności akustycznej na poziomie 45-50 dB są najczęściej wybierane przez właścicieli nieruchomości położonych w niedalekiej odległości od torów kolejowych czy lotniska.
  • Zaczepy antywłamaniowe na całym obwodzie stanowią optymalną ochronę przed próbami wyważenia skrzydła okiennego. Wyróżnia się 6 klas bezpieczeństwa RC1-RC6. W ofercie producentów stolarki dostępne są okna z dodatkowymi elementami zabezpieczającymi, tj.: klamka z wkładką stalową Secustic, antywłamaniowa szyba kl. P4, renomowane okucia Winkhaus activPilot.
  • Sposoby i kierunki otwierania okien to cechy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem. Mają istotny wpływ na funkcjonalność stolarki okiennej. W ofercie rynkowej dostępne są okna nieotwierane, uchylne, rozwierano-uchylne, podnoszono-przesuwne, przesuwne. 

Podsumowanie

Ile kosztuje okno PCV? Cena uzależniona jest od wymiarów, koloru, sposobu otwierania, rodzaju pakietu szybowego i wyposażenia w dodatkowe funkcje. Przykładowo za model z polichlorku winylu 900 ×1200 trzeba średnio zapłacić 800-900 zł. Szeroki wybór okien PCV znajduje się w ofercie firmy Domel. Znany producent stolarki otworowej posiada w sprzedaży modele standardowe, innowacyjne oraz energooszczędne, które wyróżniają się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Oferuje także drzwi tarasowe ze skrzydłem podnoszono-przesuwnym, niskim progiem, inteligentnym systemem okuć i rolkami jezdnymi.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%