Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których warto pojechać do Danii na wakacje

11:46, 25.01.2021 | Materiał partnera

Dania jest państwem znajdującym się w Północnej Europie - to najmniejszy kraj nordycki. Okazuje się, że w jej skład wchodzą także Wyspy Owcze i Grenlandia, które wspólnie tworzą Wspólnotowe Królestwo Danii. Dlaczego warto odwiedzić ten wyjątkowy kraj? Co zobaczyć w Danii? Jak zaplanować taką wycieczkę?

Zwiedzanie Danii

Zwiedzanie Danii powinno zostać przez nas precyzyjnie zaplanowane, tak aby starczyło nam czasu na wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej, kliknij tutaj aby zobaczyć jak przygotować się do zwiedzania Danii. To przygoda życia, która z pewnością pozostanie w naszej pamięci przez długi czas. Liczne zabytki i wyjątkowe atrakcje tego państwa każdego roku przyciągają tłumy żądnych wiedzy i wrażeń turystów.

Najważniejsze atrakcje

Wśród wyjątkowych atrakcji Danii wyróżnić warto:

  • Legoland - to jedno z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie. Istnieje ponad 50 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. Każdego roku w parku znajdziemy nowe rozrywki, z których skorzystają nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Liczne atrakcje zajmą czas na długie godziny. Frajda z bliskimi i niezapomniane wrażenia gwarantowane.

  • Zamek Rosenborg - jest to dawna rezydencja królów Danii, aktualnie przekształcona na muzeum w Kopenhadze. Miejsce poświęcone zostało monarchom z dynastii Oldenburgów i stanowi najbardziej rozpoznawalny budynek w stolicy kraju. Zamek zbudowano etapami między 1606 a 1634 rokiem.

  • Nyhavn - jest to ulica i kanał w centrum stolicy, która położna jest między Kongens Nytorv a przystanią. Stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną, gdzie można spacerować pięknymi uliczkami. Fasady domów w tym miejscu pomalowano jaskrawymi kolorami, co przyciąga uwagę turystów.

  • Ogrody Tivoli są położone w centrum Kopenhagi - stanowią ogród i park rozrywki. Otwarte zostały w 1843 roku i stanowią drugi co do wieku park rozrywki na świecie.

  • Pałac Frederiksberg - efektowna rezydencja barokowa, która położona jest w Frederiksberg, blisko kopenhaskiego zoo. Zapewnia piękny widok na ogrody, które zaprojektowano w stylu barokowym.

  • Ludzie i wyspy

Danię warto odwiedzić także dla ludzi, którzy zawsze są mili i uśmiechnięci. Co ciekawe, wszyscy znają angielski, dlatego komunikacja dla wielu turystów jest łatwiejsza. Na stronie naWakacje.eu znajdziemy unikalne oferty wycieczek, także do tego pięknego miejsca, jakim jest Dania. Okazuje się, że kraj słynie z ponad 400 wysp, które połączone są ze sobą mostami. Duńczycy są smakoszami hot dogów, dlatego na smaczne posiłki także możemy liczyć. Ludność się nie spieszy, a turyści cieszą się spokojem. Ponadto, to wymarzone miejsce dla rowerzystów. Dania słynie z doskonałej sieci dróg rowerowych, które są dobrze oznakowane.

W Danii każdy podróżnik znajdzie coś, co go zainteresuje. Liczne atrakcje i pyszne jedzenie sprawiają, że w każdym roku chętnie przybywają tu tłumy turystów. Wielu z nich wskazuje, że czas płynie tutaj jakby spokojniej i wolniej, a ludzie są zawsze pomocni. Miłośnicy aktywnego wypoczynku skorzystają z licznych tras rowerowych.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%