Zamknij
REKLAMA

Mikołaje odwiedzą szpitale i domy dziecka. Można pomóc!

09:43, 04.12.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

„Mikołaje Ratują Święta” to charytatywna inicjatywa, w ramach której SuperMikołaje odwiedzą domy dziecka, szpitale i hospicja. Dzieci zostaną obdarowane paczkami ze słodyczami oraz zabawkami, a także będą brać udział w animacjach, przygotowanych przez Mikołaja i jego elfów. W projekcie weźmie udział wiele sportowców, firm i wolontariuszy, którzy staną się pomocnikami Mikołaja i przygotują upominki dla dzieci! Każdy z nas może zostać SuperMikołajem i wspomóc potrzebujących!

Fundacja Klub Młodych Liderów, od początku swojego istnienia, podejmuje się organizacji charytatywnych projektów. W tym roku, wraz z firmą The Mad Ad, swoim zasięgiem obejmą aż 500 dzieci z różnych ośrodków, domów dziecka, szpitali czy hospicjów, którym wręczą upominki oraz dużo radości! Do akcji przyłączyło się ponad 30 wolontariuszy, którzy staną się pomocnikami Mikołaja i wraz z nim będą odwiedzać dzieci, organizując im animacje i zabawy. "Mikołaje Ratują Święta" to projekt niosący za sobą jeden cel, jakim jest wywołanie świątecznej radości u dzieci!

Ekipa świętego Mikołaja dotrze do wielu placówek, w tym między innymi do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Mielcu oraz Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, a także wielu innych hospicjów i domów dziecka na Podkarpaciu.

Przez cały czas prowadzone są liczne zbiórki w firmach, szkołach, a także poprzez internetową zrzutkę, których celem zebranie jest jak największej ilości rzeczy oraz środków finansowych dla potrzebujących. Zbiórka obejmuje słodycze, maskotki, a także paczki przygotowane od serca.

Już teraz w mieleckich szkołach są zbierane dary dla dzieci, jednak nieustannie trwa internetowa zbiórka, dzięki której każdy może wpłacić dowolną kwotę, która zostanie przekazana na skompletowanie paczek:  https://zrzutka.pl/wew7tf

Do projektu przyłączyli się także znani sportowcy, którzy stali się SuperMikołajami! Upominki dla dzieci własnoręcznie przygotowały siatkarki z KS DevelopRes Rzeszów i piłkarze Stali Rzeszów, którzy przy okazji pakowania prezentów mieli ogrom radości! Już wkrótce swoje paczki stworzy zespół PGE FKS Stali Mielec wraz ze swoimi kibicami! Do akcji przyłączyły się także firmy, szkoły i inne placówki. Warto jednak pamiętać, że SuperMikołajem może zostać każdy z nas! 

- Okres świąt to czas wielu charytatywnych inicjatyw. Postanowiliśmy stworzyć zatem taką, która nie będzie ścigać się w robieniu największych paczek prezentów, ale bezkonkurencyjnie wygra w kategorii „najszerszy uśmiech dziecka”. Z takim przesłaniem odwiedzimy 500 osób, którym oprócz czekolady zaoferujemy także swój czas, energię i życzliwość. Zachęcamy każdego do zostania SuperMikołajem, bo nawet najdrobniejszy gest jest pomocny! - mówi koordynator projektu - Sebastian Peret. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPodróż i spacer z dzieckiem na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (1)

OnOn

0 0

Gdzie dokladnie mozna oddac zabawki?czy sa to wszystkie szkoly? 13:34, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone