Mielec Aktywni Lifestyle

Zamknij

Upamiętnili ofiary zbrodni komunistycznej

Marietta Mateja-Nowak Marietta Mateja-Nowak 15:46, 27.06.2026 Aktualizacja: 15:47, 27.06.2026
Upamiętnili ofiary zbrodni komunistycznej Fot. UM Mielec

Uroczystości odpustowe w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu miały w tym roku wyjątkowy charakter. Po Mszy Świętej odsłonięto tablicę upamiętniającą trzech sędziów Sądu Powiatowego w Mielcu – Jerzego Bańdo, Bronisława Barłowskiego i Franciszka Janasa, którzy padli ofiarą zbrodni komunistycznej.

Eucharystii przewodniczył arcybiskup lubelski Stanisław Budzik. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby zaangażowane w upamiętnienie tej części historii Mielca.

Po zakończeniu nabożeństwa odsłonięto tablicę memoratywną, a pod nią złożono kwiaty. W imieniu władz miasta uczynił to zastępca prezydenta Mielca Krzysztof Szostak.

Jak podkreślali organizatorzy, tablica ma przypominać o tragicznych losach trzech mieleckich sędziów oraz zachować pamięć o ich życiu i służbie. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się m.in. parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, proboszcz ks. dr Ryszard Biernat, Rada Parafialna oraz dr Jerzy Skrzypczak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%