Fot. UM Mielec
Eucharystii przewodniczył arcybiskup lubelski Stanisław Budzik. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby zaangażowane w upamiętnienie tej części historii Mielca.
Po zakończeniu nabożeństwa odsłonięto tablicę memoratywną, a pod nią złożono kwiaty. W imieniu władz miasta uczynił to zastępca prezydenta Mielca Krzysztof Szostak.
Jak podkreślali organizatorzy, tablica ma przypominać o tragicznych losach trzech mieleckich sędziów oraz zachować pamięć o ich życiu i służbie. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się m.in. parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, proboszcz ks. dr Ryszard Biernat, Rada Parafialna oraz dr Jerzy Skrzypczak.
Marietta Mateja-Nowak [email protected]