MP U19 w futsalu Mielec 2024: Rekord ze złotem [WIDEO, FOTO]

14:46, 24.02.2024 PC Aktualizacja: 19:35, 25.02.2024

Hala MOSiR Mielec była miejscem turnieju finałowego Mistrzostw Polski U19 w futsalu. Zespół Klubu Futsalu Stal Mielec po sensacyjnym zwycięstwie z obrońcą mistrzowskiego tytułu stanął przed szansą przed szansą awansu do ćwierćfinału. Mocniejsza okazała się młodzież z ekstraklasowej Lubawy, a za faworyta uznawana była warszawska Legia. Mistrzem został jednak zespół z Bielska.

W Mielcu rywalizuje 16 najlepszych zespołów z całego kraju, w tym ekipy będące bezpośrednim zapleczem ekstraklasowych seniorskich teamów.

Mielecka Stal trafiła do grupy B, gdzie mierzyła się z obrońcą tytułu SMS JKS Jarosław, mocnym rywalem ze Śląska – GLKS Wilkowice oraz ekipą z ekstraklasowego klubu Constract Lubawa.

Futsal, Mistrzostwa Polski U19
KF STAL MIELEC – GLKS WILKOWICE
1:2 (1:0)

[FOTORELACJA]10874[/FOTORELACJA]

W pierwszym swoim spotkaniu  - 23 lutego - Stal mierzyła się z Wilkowicami, które wcześniej zdołały ograć Rekord Bielsko-Biała, czyli krajową potęgę w futsalu. Biało-Niebiescy niespodziewanie objęli prowadzenie 1:0, ale w drugiej połowie zbyt mocno się otworzyli i ulegli 1:2.

SKRÓT MECZU NA WIDEO:

KF STAL MIELEC – SMS JKS JAROSŁAW
2:1 (0:1)

[FOTORELACJA]10876[/FOTORELACJA]

Derby Podkarpacia, rozegrane 24 lutego, okazały się bardzo emocjonujące. JKS to ubiegłoroczny mistrz kraju i do przerwy potwierdził swoje aspiracje do obrony tytułu, bo przetrzymał ataki Stali i wyszedł na prowadzenie.

Mielczanie pewne braki techniczne nadrabiali jednak zaangażowaniem. Po sprytnej akcji zdołali wyrównać, a na 25 sekund przed ostatnią syreną wyszli na przewagę 2:1 wykorzystując przedłużony rzut karny podyktowany za faul, którym jarosławianie przerwali akcję Stali przed swoim polem karnym.

Ten sensacyjny wynik oznaczał, że w swoim trzecim meczu Stal zagrała o awans do ćwierćfinałów, zaplanowanych na niedzielny poranek i południe.

KF STAL MIELEC – CONSTRACT LUBAWA

0:2 (0:1)

[FOTORELACJA]10879[/FOTORELACJA]

W drugim meczu grupy B JKS Jarosław zremisował z Wilkowicami 3:3 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału. Wszystko wskazywało na to, że tylko wygrana w meczu Stali z Lubawą dawałaby mielczanom awans do ćwierćfinału, gdzie zagraliby z GKS-em Tychy.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 0:0, Stalowcy dali się zaskoczyć strzałem z dystansu i Lubawa objęła prowadzenie 1:0 i kontrolę nad tym nerwowym meczem.

Po zmianie stron gospodarze z Mielca mocno się otworzyli i znów w końcówce stracili gola – po strzale do pustej bramki przez całe boisko.

Lubawa wygrała 2:0 i awansowała do ćwierćfinału, podobnie jak JKS Jarosław. Stal Mielec i Wilkowice żegnają się z turniejem.

ZOBACZ SKRÓT MECZU NA WIDEO:

- Cieszę się, że my do ostatniej minuty byliśmy w grze. Nam remis nic nie dawał, musieliśmy zaryzykować. Chciałbym podziękować zespołowi za podsumowanie taką klamrą naszej dziesięcioletniej pracy. Życzę im by częściej mogli grać o mistrzostwo Polski. Dziękuję też wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszego turnieju. Ci chłopy pierwszy raz mogli zagrać przy tak dużej publiczności – powiedział na gorąco, po ostatnim gwizdku trener Stali i organizator imprezy Jacek Cyganowski.

JKS o półfinał walczył z Legią Futsal Warszawa, która wygrała wszystkie swoje mecze w grupie A i przez wielu kibiców i ekspertów uznawana była za faworyta do złotych medali. Jarosław to natomiast obrońca tytułu mistrza Polski.

Wszystkich pogodził zespół Rekordu Bielsko-Biała, który w finale ograł Lubawę.