Zamknij
REKLAMA

Zarobki w poszczególnych branżach - ile zarabia elektryk, a ile stewardessa?

11:38, 11.10.2021 | Materiał partnera

Dla jednych temat zarobków jest kwestią drażliwą, natomiast dla innych całkowicie otwartą. Nie ma co ukryć, że większość osób jest ciekawa, ile zarabiają osoby, wykonujące konkretne zawody. W tym artykule postaramy się zaspokoić tę ciekawość, prezentując zarobki w poszczególnych branżach.

Ile zarabiają youtuberzy?

Przeczytaj, ile zarabiają youtuberzy: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabiaja-youtuberzy

Youtuberzy to osoby, które tworzą zawodowo konkretne filmy, na swój kanał na platformie Youtube. Zarobki youtuberów bardzo trudno oszacować, gdyż zależy to od wielu czynników. Wynagrodzenie, jakie dostaje youtuber za wyświetlenia na filmie, który wrzucił na swój kanał Youtube to tylko część jego zarobków. W Polsce za 1 000 000 wyświetleń na filmie zarabia się ok. 500 zł. Co jednak ważne, zarobki youtuberów mogą różnić się nawet w tym aspekcie, gdyż jego wynagrodzenie za wyświetlenia jest także zależne od rodzaju reklamy, jaka jest wyświetlana w trakcie oglądania filmu, od tego, jak dużą część reklamy obejrzy dany użytkownik itd. Lwią część zarobków youtuberów stanowią jednak współprace reklamowe. Youtuber, który zdobędzie większą popularność, może liczyć na to, że odezwą się do niego różne marki. Najwięksi youtuberzy są w stanie zarobić na pojedynczej współpracy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko jest jednak zależne, od zasięgów, jakie on posiada, ale również od marki, która z nim współpracuje.

Ile zarabia stewardessa?

Zobacz, ile zarabia stewardessa: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-stewardessa

Stewardessa to osoba, która pracuje dla linii lotniczych i odpowiedzialna jest za obsługę pasażerów oraz załogi samolotów. Zarobki stewardessy są zależne przede wszystkim od tego, w jakiej linii lotniczej ona pracuje. Można jednak przyjąć, że przeciętne zarobki stewardessy oscylują w granicach 4400 zł netto. Te najlepiej zarabiające stewardessy otrzymują wynagrodzenie w wysokości 5186 zł netto i więcej, natomiast wynagrodzenie tych najmniej zarabiających jest na poziomie 3239 zł netto i mniej. To tylko jednak część wynagrodzenia stewardessy, gdyż oprócz wynagrodzenia zasadniczego, dostaje ona prowizję od sprzedaży na pokładzie, różne dodatki czy też nadpłatę od nalotu.

Ile zarabia policjant?

Przeczytaj, ile zarabia policjant: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-policjant

W przypadku zawodu policjanta mediana zarobków osób, na tym stanowisku wynosi 3719 zł netto. 25% policjantów zarabia 3247 zł netto lub mniej, natomiast 25% może liczyć na wysokość wynagrodzenia na poziomie 4805 zł netto i więcej. Na wysokość wynagrodzenia przez policjanta wpływ mają takie czynniki jak: staż pracy, wykształcenie, województwo oraz wielkość firmy. Osoby, pracujące w zawodzie policjanta mogą jednak liczyć na kilka dodatkowych benefitów jak: szkolenia i kursy zawodowe, prywatna emerytura oraz ubezpieczenie na życie/NNW. W zawodzie policjant pracują w przeważającej większości mężczyźni (stanowią oni ok. 90%).

Ile zarabia strażak?

Zobacz, ile zarabia strażak: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-strazak

Strażak to osoba, która oprócz gaszenia pożarów, pełni również funkcję ratownika we wszystkich tych sytuacjach, w których zagrożone jest ludzkie życie. Mediana zarobków strażaków w Polsce wynosi 3500 zł netto. Grupa strażaków, która zarabia najwięcej, otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 4200 zł netto i więcej. Z kolei grupa, która zarabia najmniej, otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 2600 zł netto i mniej. Jednakże strażacy są upoważnieni do otrzymania dodatku za szkodliwe warunki pracy, który wyliczany jest na podstawie godzinowej stawki przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy. Dodatkowo strażak dodatek motywacyjny i świadczenie motywacyjne ( po ukończeniu 25 lat służby otrzymuje on świadczenie w wysokości 1500 zł miesięcznie, natomiast po ukończeniu 28 lat służby i 6 miesięcy, wysokość owego świadczenia zwiększa się do 2500 zł miesięcznie).

Ile zarabia żołnierz?

Zobacz, ile zarabia żołnierz: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-zolnierz

W przypadku żołnierzy, ich wysokość wynagrodzenia zależy w dużym stopniu od tego, jakim legitymują się stopniem wojskowym. Najniżsi rangą szeregowi, dostają pensję w wysokości 4110 zł, starsi szeregowi w wysokości 4180 zł, sierżanci w wysokości 4970 zł, porucznicy w wysokości 5870-5910 zł, natomiast pułkownicy w wysokości 8320-9660 zł. Najwięcej zarabiają osoby, posiadający rangę generała. Mogą się one bowiem pochwalić zarobkami na poziomie ok. 17000 zł. Warto również wiedzieć, że to wysokość podstawowego uposażenia zawodowych żołnierzy, gdyż poza tym otrzymują oni również szereg różnych dodatków: za długoletnią służbę, służbowy czy też motywacyjny.

Ile zarabia elektryk?

Zobacz, ile zarabia elektryk: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/ile-zarabia-elektryk

Elektryk to osoba, która zajmuje się zawodowo montażem instalacji elektrycznych. W przypadku pracy elektryka, średnia pensja osób, będących na tym stanowisku, wynosi ok. 3200 zł netto. Co 4 osoba, pracująca w tym zawodzie może pochwalić się pensją na poziomie 3800 zł netto i więcej. Natomiast 25% elektryków otrzymuje wynagrodzenie, nieprzekraczające wysokością 2700 zł netto. Na wysokość wynagrodzenia elektryka wpływa przede wszystkim to, jakie ma on staż pracy, w jakim województwie pracuje, jak duża jest firma, w jakiej pracuje, a także jakie ma on wykształcenie.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%